تاریخ انتشار: 1401/06/16 21:08
کد خبر: 16657

کابوس اخراج/ 5 مربی لیگ برتری روی لبه تیغ

تنها پنج هفته از شروع لیگ بیست و دوم گذشته، ولی چند تیم شرایط بحرانی دارند و ممکن است مدیران باشگاه برای خروج از این شرایط به دنبال تغییر سرمربی باشند.
کابوس اخراج/ 5 مربی لیگ برتری روی لبه تیغ

 معمولاً در فوتبال گفته می‌شود که باید به مربیان برای پیاده کردن برنامه‌ها زمان داد، ولی وقتی فاصله بین اهداف و دستاوردها خیلی زیاد شود و نمایش درون زمین تیم نشانه‌های امیدوارکننده‌ای نداشته باشد، فشار روی باشگاه برای تغییر سرمربی بالا می‌رود. بعد از برگزاری هفته ششم، احتمالاً لیگ برتر برای برگزاری اردوی تیم ملی مدتی تعطیل می‌شود و برای باشگاه‌هایی که به دنبال تغییر سرمربی باشند، این بهترین فرصت خواهد بود. در پایان هفته پنجم، پنج سرمربی نیمکت لرزانی دارند و دو سرمربی دیگر هم شرایط مستحکمی ندارند.

رضا پرکاس

نفت آبادان از پنج بازی تنها یک برد دارد که در بازی با هوادار به دست آمد، ولی شکست خانگی در برابر آلومینیوم و نفت مسجدسلیمان نتایج ضعیفی برای پرکاس است. نفت مقابل پرسپولیس در ورزشگاه آزادی عملکرد بدی نداشت، ولی بعد از شکست دو بر صفر هواداران نسبت به عملکرد سرمربی جدید اعتراض داشتند. مربیگری در نفت بدون حمایت هواداران کار سختی است و پرکاس در آبادان چنین حمایتی را نمی‌بیند. هرچند نفت آبادان در نقل و انتقالات عملکرد خوبی نداشت و تعدادی از بازیکنان اصلی‌اش را از دست داد، ولی 4 امتیاز در 5 بازی آمار نگران‌ کننده‌ای است و ادامه این شرایط برای باشگاه چاره‌ای جز تغییر سرمربی باقی نمی‌گذارد.

ساکت الهامی

هوادار فصل گذشته در اولین تجربه لیگ برتری‌اش با هدایت عنایتی عملکرد خوبی داشت و با مجموعه‌ای از بازیکنان گمنام روی پله یازدهم ایستاد.

 انتظار می‌رفت که این روند با ساکت الهامی ادامه داشته باشد، ولی این تیم در لیگ بیست و دوم بسیار متزلزل بوده. هوادار بعد از برد هفته اول مقابل آلومینیوم در اراک، دو شکست و دو تساوی داشته. باخت خانگی مقابل صنعت نفت نتیجه بدی بود و این تیم در باخت مقابل پرسپولیس هم هیچ حرفی برای گفتن نداشت.

هوادار با ادامه این وضعیت به منطقه سقوط نزدیک می‌شود و اگر الهامی نتواند این روند را تغییر بدهد، اخراجش محتمل خواهد بود.

مهدی رحمتی

رحمتی در اواخر فصل گذشته با آلومینیوم عملکرد خوبی داشت، ولی در لیگ بیست و دوم نتایج ضعیفی گرفته. بهترین نتیجه آلومینیوم برد هفته دوم در آبادان مقابل صنعت نفت است، ولی آنها سه شکست خانگی مقابل هوادار، پرسپولیس و تراکتور داشته‌اند. آلومینیوم در شکست این هفته مقابل تراکتور کمی بدشانس بود و رحمتی در دفاع از عملکردش گفت: «فصل گذشته این تیم را در رتبه دوازدهم تحویل گرفتم، در ۱۴ بازی به پیروزی نرسیده بود و  در ۷ بازی گلی به ثمر نرسانده بود. حالا از ریشه داریم این تیم را می‌سازیم و نیاز به زمان داریم. فوتبال، خم رنگرزی نیست. در بازی قبلی ما نتوانستیم موقعیت گل ایجاد کنیم اما در این بازی انواع فرصت‌ها و موقعیت‌های گل را داشتیم.» آلومینیوم از 5 بازی تنها 4 امتیاز گرفته و در بازی بعدی مقابل سپاهان کار سختی دارد. شکست در اصفهان موقعیت مربی جوان آلومینیوم را پیچیده‌تر خواهد کرد.

مازیار زارع

هرچند مازیار زارع به دلیل بازگرداندن ملوان به لیگ برتر در انزلی محبوب است و رابطه خوبی با پژمان نوری، مدیرعامل باشگاه دارد، ولی بعید نیست که با ادامه نتایج ضعیف موقعیتش را از دست بدهد.

 ملوان یکی از سه تیم بدون برد لیگ بیست و دوم است و با تنها دو امتیاز در قعر جدول ایستاده. عملکرد ملوان به مرور زمان بهتر شده، ولی بعید است نمایش و نتایج فعلی برای ماندن در لیگ برتر کافی باشد. شاید یک برد بتواند به ملوان برای خروج از این شرایط بحرانی و بالا رفتن اعتماد به نفس بازیکنان کمک کند، ولی حریف بعدی آنها، فولاد یکی از تیم‌های بدون شکست لیگ است و به هیچ تیمی باج نمی‌دهد.

محمد ربیعی

مس رفسنجان که فصل گذشته در رده ششم ایستاد، نتوانسته هیچ‌کدام از پنج بازی فصل جدید را ببرد و این برای تیمی که تابستان امسال به خوبی تقویت شده، عملکرد ضعیفی است. مس که با پنج تساوی همچنان بدون شکست است در بعضی از بازی‌ها بدشانس بوده، ولی زدن تنها یک گل برای تیمی که منشا، آقای گل فصل قبل و شیمبا، آقای گل لیگ هجدهم را در اختیار دارد، قابل دفاع نیست. مس در بازی بعدی میزبان هوادار است و اگر نتواند به سه امتیاز برسد، موقعیت ربیعی کاملاً به خطر می‌افتد.

دو گزینه دیگر

قربان بردیف و حمید مطهری هم پیش از بازی‌های هفته پنجم شرایط خوبی نداشتند، ولی اولین برد تراکتور و نساجی کمی از فشار روی آنها را برداشت. با این حال موقعیت دو تیم در جدول چندان مستحکم نیست و در صورت بازگشت به مسیر ناکامی دوباره با خطر برکناری روبه‌رو خواهند شد.  

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/3gdqld

اخبار مرتبطآخرین اخبارصف بندی مدعیان لیگ در اولین روز رقابت‌های لیگ برتر/ عیار بار اولی‌ها مشخص می‌شود
هفته اول لیگ برتر فوتبال کشور