تاریخ انتشار: 1402/09/16 21:00
کد خبر: 1263068

رقابت غیرمستقیم ملوان و ذوب‌آهن برای بازگشت به رده دوم/ صنعت نفت بالاخره در خانه می‌برد؟

دیدارهای هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال امروز با انجام سه مسابقه پیگیری می‌شود که طی آنها تیم‌های ملوان و ذوب‌آهن رقابتی غیرمستقیم برای بازگشت به رده دوم جدول خواهند داشت.
رقابت غیرمستقیم ملوان و ذوب‌آهن برای بازگشت به رده دوم/ صنعت نفت بالاخره در خانه می‌برد؟

روز دوم از هفته دوازدهم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور عصر امروز (جمعه) پیگیری می‌شود. ملوان و ذوب‌آهن که با امتیازی برابر (19 امتیاز) و قرار گرفتن در رتبه‌های سوم و چهارم جدول روزهای خوبی را سپری می‌کنند، در هفته دوازدهم با یک هدف پا به میدان می‌گذارند و آن چیزی نیست جز کسب سه امتیاز و نزدیک شدن به صدر جدول است.

* ملوان بندر انزلی -شمس آذر قزوین 

این دیدار نخستین بازی دو تیم در لیگ برتر است. ملوان در این فصل فراتر از تصور اهالی فوتبال نتیجه گرفته است. شاگردان مهدی تارتار با بازی‌های خوبی که مقابل مدعیان قهرمانی انجام دادند، علاوه بر اینکه رضایت هواداران‌شان را جلب کردند، باعث شدند سایر تیم‌ها هم روی این تیم حساب ویژه‌ای باز کنند. ملوان هم‌اکنون با 19 امتیاز در رتبه سوم جدول قرار دارد و بسیار امیدوار است که با کسب سه امتیاز خانگی دیدار با شمس آذر بیش از پیش به استقلال صدرنشین نزدیک شود و رده دوم جدول را از تراکتور که دیروز گل‌گهر را شکست داد، پس بگیرد.

در سوی دیگر میدان، شمس آذری قرار دارد که اولین فصل حضور در لیگ برتر را تجربه می‌کند و همه از اتفاقاتی که برای این تیم در شروع فصل پیش آمده مطلع هستند. سعید دقیقی سرمربی شمس آذر با کنار هم قرار دادن یکسری بازیکن جوان خیلی خوب عمل کرده است. شمس آذری‌ها در بازی‌های گذشته تراکتور را در خانه‌اش شکست دادند و استقلال را هم در قزوین متوقف کردند و با این نتایج نشان دادند که می‌توانند برای هر تیمی حریفی سرسخت باشند.

آخرین باخت ملوان در هفته دوم مقابل استقلال بود و این تیم تا به امروز رنگ باخت را به خود ندیده است. شمس آذر هم در چهار هفته گذشته نباخته است.

* پیکان - ذوب‌آهن اصفهان

دو تیم در شرایطی بسیار متفاوت پا به زمین می‌گذارند. پیکان در پنج بازی گذشته خود دو شکست و سه تساوی داشته و با 9 امتیاز در رده سیزدهم جدول قرار گرفته است. نتایج بد پیکان در این فصل باعث شد تا مدیران این تیم خیلی زود دست به تغییر بزنند و رضا عنایتی را جایگزین رسول خطیبی کنند با این امید که هرچه زودتر این تیم از منطقه خطر در جدول فاصله بگیرد. ذوب‌آهن اما در این فصل تیمی متفاوت از چند فصل گذشته نشان داده است و در حال حاضر با اندوخته‌ای 19 امتیازی در رتبه چهارم جدول قرار دارد و امروز در دیدار با پیکان دنبال ادامه حضور در جمع تیم‌های بالای جدول است. شاگردان محمد ربیعی اگر بتوانند پیکان را شکست دهند  و ششمین برد فصل‌شان را به دست بیاورند، می‌توانند هرچه بیشتر به صدر جدول و استقلال 22 امتیازی نزدیک شوند.

* صنعت نفت آبادان - آلومینیوم اراک

آلومینیوم اراک در چهار دیدار گذشته خود نتوانسته است به پیروزی برسد و همین مسئله باعث شده که این تیم با فاصله گرفتن از بالای جدول با 14 امتیاز در رتبه نهم جدول جای بگیرد. بازی با صنعت نفت می‌تواند به نوعی شروعی دوباره برای آلومینیوم باشد و پس از هفته‌ها به پیروزی برسد. شاگردان مجتبی حسینی در بازی هفته گذشته خود در اراک در حالی مقابل پیکان به تساوی رسیدند که کمک داور آن بازی با اشتباهی فاحش گل صحیح اراکی‌ها را مردود اعلام کرد و حتی از سوی کمیته داوران محروم شود.

صنعت نفت هم در هفته یازدهم در رفسنجان توانست پس از 9 هفته دومین پیروزی فصل خود را به دست بیاورد، تا برای مدتی هم که شده فشارها از روی دوش عبدالله ویسی و شاگردانش برداشته شود و با 10 امتیاز تا رتبه دوازدهم جدول بالا بیایند. آبادانی‌ها در این فصل به دلیل عملکرد ضعیفی که داشتند مورد انتقاد شدید هواداران خود بودند. شاگردان عبدالله ویسی در لیگ بیست‌وسوم هنوز موفق به کسب سه امتیاز در خانه نشده‌اند و باید ببینیم امروز می‌توانند نخستین پیروزی خانگی خود را مقابل آلومینیوم کسب کنند یا خیر.

برنامه دیدارهای هفته دوازدهم لیگ برتر به شرح زیر است:

پنجشنبه 16 آذر

گل‌گهر سیرجان صفر - تراکتور تبریز یک

جمعه 17 آذر 1402

ملوان بندرانزلی - شمس آذر قزوین، ساعت 15، ورزشگاه مرحوم سیروس قایقران

پیکان تهران - ذوب‌آهن اصفهان، ساعت 15، ورزشگاه پاس قوامین تهران

صنعت نفت آبادان - آلومینیوم اراک، ساعت 15، ورزشگاه تختی آبادان

شنبه 18 آذر 1402

نساجی مازندران - استقلال خوزستان، ساعت 15، ورزشگاه وطنی قائمشهر

 سپاهان اصفهان - مس رفسنجان، ساعت 15، ورزشگاه نقش جهان اصفهان

پرسپولیس - هوادار، ساعت 15:30، ورزشگاه آزادی تهران

فولاد خوزستان - استقلال، ساعت 17:45، ورزشگاه شهدای فولاد اهواز


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/wkqxqv

آخرین اخبار