تاریخ انتشار: 1402/06/08 14:06
کد خبر: 382

کمک بزرگ یحیی گل محمدی به تراکتور / نقطه ضعف تی‌تی‌ها برطرف شد

یحیی گل محمدی به یک دلیل خاص و آن هم مدعی قهرمانی نبودن تراکتور با رفتن مهدی عبدی به این تیم موافقت کرد!
کمک بزرگ یحیی گل محمدی به تراکتور / نقطه ضعف تی‌تی‌ها برطرف شد

تیم‌های تراکتور و مس رفسنجان در چارچوب دیدارهای هفته چهارم لیگ برتر کشور دوشنبه گذشته در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز به مصاف هم رفتند که این بازی با برتری یک بر صفر تراکتور به پایان رسید.

در حالی که تراکتور برای کسب ۳ امتیاز این بازی خانگی انگیزه‌های زیادی داشت، خمس با ایجاد تغییر در ترکیب و تاکتیک تیمش سرخ‌پوشان را راهی دیدار با مس رفسنجان کرد. شاگردان خمس از همان دقایق ابتدایی فشار زیادی روی دروازه مس وارد کردند اما بی‌دقتی بازیکنان و ضعف محسوس این تیم در فاز هجومی، اجازه گلزنی را به تراکتوری‌ها نداد تا بازی با تساوی بدون گل دنبال شود.

در حالی که بازیکنان تراکتور توپ و میدان را در دست داشتند، مس رفسنجان با ایجاد لایه‌های دفاعی درصدد جلوگیری از شکل‌گیری بازی مطلوب پاکو خمس بود و شاگردان الهامی توانستند برنامه‌های مد نظر این مربی را پیاده کنند. حملات تراکتور در دقایق پایانی نیز راهی به دروازه مس و حامد لک نداشت تا نیمه نخست دیدار دو تیم با تساوی بدون گل به پایان برسد. در ابتدای نیمه دوم تراکتور عملکرد بهتری داشت اما باز هم موقعیت‌های خلق شده توسط بازیکنان این‌ تیم‌ راهی به دروازه مس نداشت تا بازی دو تیم بازی تساوی بدون گل دنبال شود.

در ادامه خمس دست به تعویض زده و سعید آقایی، امیرحسین حسین زاده و سید محمد حسینی را از زمین بازی خارج کرده و به جای آن‌ها سعید کریم‌آذر، مهدی عبدی و سیدمهدی حسینی را وارد زمین کرد. پس از این تعویض‌ها نبض بازی برگشت و تراکتور حملات زهردارتری روی دروازه مس ایجاد کرد. در ادامه مهدی هاشم‌نژاد و سیامک نعمتی نیز به جای خیمنز و محمد قنبری وارد زمین شدند تا تراکتور در فاز هجومی عملکرد بهتری داشته باشد. در نهایت فشار بازیکنان تراکتور نتیجه داده و این تیم در دقیقه ۸۶ توسط مهدی عبدی به گل اول دست پیدا کرد. ستاره این دیدار مهدی عبدی بود که در اولین بازی خود در ترکیب تراکتور موفق به گلزنی شد تا هم هواداران تیم تبریزی و هم پرسپولیسی‌ها و به ویژه یحیی گل محمدی را سورپرایز کند!

سرمربی پرسپولیس در انتقال عبدی به تراکتور دو اشتباه مرتکب شد؛ اول آن که تصور کرد دوران مهدی عبدی در پرسپولیس به سر آمده و او دیگر یک گلزن ششدانگ و موفق در این تیم نیست. دوم آن که یحیی گل‌محمدی پس از دو باخت ابتدایی تراکتور تبریز، تیم پاکو خمس را از صف مدعیان قهرمانی جدا کرد. این در حالی است که تراکتور تبریز این فصل تیم پرستاره‌ای است که فقط کمبود مهاجم داشت و حالا این خلا با حضور مهدی عبدی کاملاً پُر شده است. در واقع گل‌محمدی فکرش را نمی‌کرد با این تصمیم عجیب به تیم مدعی تراکتور کمک کند و شاید اگر زمان به عقب برمی‌گشت هرگز چنین تصمیمی نمی‌گرفت!

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/r4jvo4

اخبار مرتبطآخرین اخبار


گل‌محمدی جانشین عبدی را مشخص کرد

مهدی عبدی: یحیی گفت از پرسپولیس برو!
دوست نداشتم از خانه خودم خداحافظی کنم؛

مهدی عبدی: یحیی گفت از پرسپولیس برو!
دوست نداشتم از خانه خودم خداحافظی کنم؛