تاریخ انتشار: 1402/08/21 19:59
بیانیه بخش رسانه‌ای تیم ملی در پاسخ به سپاهان
کد خبر: 1261089

مورایس مسئولیت را قبول کند، ملی‌پوشان را برمی‌گردانیم

بخش رسانه‌ای تیم ملی فوتبال ایران نسبت به اظهارات سرمربی سپاهان درباره دعوت بازیکنان این تیم واکنش نشان داد.
مورایس مسئولیت را قبول کند، ملی‌پوشان را برمی‌گردانیم

به گزارش فرتاک ورزشی؛ ژوزه مورایس امروز پس از پیروزی بزرگ سپاهان مقابل پرسپولیس در ورزشگاه نقش جهان اصفهان نسبت به دعوت 7 بازیکن طلایی پوشان به اردوی تیم ملی ایران واکنش تندی نشان داد و عنوان کرد که چرا از استقلالِ صدرنشین فقط سه نفر ولی از تیم او هفت بازیکن به تیم ملی دعوت شدند و همین مسئله تمرینات تیمش در فیفادی را با چالش مواجه خواهد کرد.

حالا بخش رسانه‌ای تیم ملی فوتبال ایران نسبت به اظهارات مورایس واکنش نشان داد و در بیانیه‌ای متذکر شد که آماده خط زدن 7 بازیکن سپاهان است!

در این بیانیه آمده است:

«بخش رسانه‌ای تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به آقای ژوزه مورایس سرمربی محترم سپاهان نکاتی را متذکر می‌شود.

ایشان در نشست مطبوعاتی امروز با اشاره به رتبه سپاهان در جدول لیگ اعلام کرده‌اند، دعوت از هفت بازیکن سپاهان به تیم ملی باعث برهم خوردن نظم تمرینات سپاهان خواهد شد.

این در حالی است که از یک سو طبق مقررات فیفا بحث دعوت و حضور بازیکنان در اردو و مسابقات تیم ملی از مستند قانونی برخوردار است و از سوی دیگر تشخیص اولویت در مبحث منافع ملی در فوتبال برعهده فدراسیون فوتبال به عنوان متولی اصلی در اتخاذ تصمیم است.

جهت مزید اطلاع، سه بازیکن دعوت شده از تیم سپاهان از جوان‌های خوب و آینده‌دار فوتبال ایران هستند و دعوت از آنها تکریم جوانگرایی باشگاه سپاهان و شخص آقای مورایس بوده است.

همچنین سایر بازیکنان دعوت شده، آقایان پیام نیازمند، رامین رضاییان، محمد دانشگر و رضا اسدی پای ثابت اردوهای ملی بوده‌اند و دعوت از آنها براساس عملکردشان بوده است. ضمن اینکه از سپاهان شهریار مغانلو هم مدنظر کادر فنی بود که با هماهنگی پزشک تیم ملی و صلاح‌دید این بازیکن و بهبودی هر چه بیشتر در این مقطع از ‌وی دعوت نشد

با این حال ضمن محترم شمردن دغدغه سرمربی سپاهان، کادر فنی تیم ملی حاضر است از دعوت بازیکنان سپاهان در این اردو چشم‌پوشی کند و در صورت پذیرفتن این مسئولیت از سوی ایشان، تمام این چهره‌های شایسته جهت حضور در تمرینات به باشگاه سپاهان ملحق شوند.»

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/qek9pp

آخرین اخبار