تاریخ انتشار: 1403/01/17 10:52
کد خبر: 1272183

شکست قهرمان جهان در باکو و سهمیه نگرفتن جانشین ارسلان

ویکتور نِمس که از سوی صرب‌ها برای کسب سهمیه وزن ۷۷ کیلوگرم در مسابقات گزینشی اروپایی انتخاب شده بود، با قبول شکست مقابل حریف روس، سهمیه المپیک نگرفت.
شکست قهرمان جهان در باکو و سهمیه نگرفتن جانشین ارسلان

مسابقات گزینشی قاره اروپا از صبح امروز (17 فروردین) در 6 وزن المپیکی کشتی فرنگی در کشور آذربایجان آغاز شد.

وزن 60 کیلوگرم: لری ابولادزه مدعی و قهرمان وزن 63 کیلوگرم از گرجستانی که خود را در گزینشی اروپایی در وزن المپیکی پایین آزمایش می‌کند، دور اول 5-3 جورک‌جانز را از پیش رو برداشت تا در دور بعدی به مصاف رضوان آرنات از رومانی برود.

انس باشار ترک هم 9-صفر تیبیلوف صربستانی را از پیش رو برداشت. در همین وزن نیهات ممدلی آذربایجانی با حریف اوکراینی مبارزه خواهد کرد.

وزن 67 کیلوگرم: سلجوق کان ترک 9-6 اِسلیوا از لیتوانی را شکست داد و دور بعدی 10-7 بیچورین از بلاروسی را برد. پرویز نصیبوف از اوکراین 5-یک ابومسلم آمایف از بلغارستان را شکست داد.

وزن 77 کیلوگرم: برهان آکبوداک قهرمان جهان در وزن 82 کیلوگرم که بعد از جهانی بلگراد تصمیم به بازگشت به وزن المپیکی پایین گرفت، بعد از ناکامی در مسابقات اروپایی در وزن المپیکی 77 کیلوگرم، در دور اول 7-4 ویتو آبرجای ایتالیایی را شکست داد، و بعد از آن هم برد 4-یک را مقابل اولدریچ وارگا تجربه کرد اما ابراهیم محمود حسن قانم فرانسوی قهرمان 72 کیلوگرم جهان بار دیگر ناکی در وزن المپیکی 77 کیلوگرم را تجربه کرد.

او 5-یک به آدلت تیولی‌بایف روس باخت و البته بدشانس بود که دور اول با حریفی مدعی کشتی گرفت. بعد از محمود قانم، کشتی‌گیر روس ویکتور نِمِس صربستانر را هم 4-یک از پیش رو برداشت.

کادرفنی تیم ملی فرنگی صربستان برای گزینشی اروپایی، نمس را به علی ارسلان ترجیح داد که این کشتی‌گیر با این باخت، کسب سهمیه را از دست داد چراکه در باکو فقط دو فینالیست سهمیه المپیک خواهند گرفت و یک باخت، به معنای از دست دادن سهمیه خواهد بود.

بنابراین احتمال اینکه صرب‌ها در گزینشی جهانی فرصت حضور در استانبول را به علی ارسلان بدهند، زیاد است.

در همین وزن لوری لومادزه گرجستانی هم 3-یک مغلوب اولوفسون سوئدی شد. زولتان لوای مجارستانی 1-1 از سد کوباتوف بلغاری گذشت. الکساندر گوتو از مولداوی هم پاتریک بدنارز از لهستان را شکست داد.

وزن 87 کیلوگرم: میهاییل برادو از مولداوی 4-یک لئون لیوالتای ایتالیایی را برد و دور بعدی هم 9-یک حریف یونانی را از پیش رو برداشت. میلاد علیرضائف روس نیز 4-2 الکس کیسیدس سوئدی را شکست داد.

الکساندر کوماروف صربستانی 7-5 از سد ایوان هوکلک کروات گذشت و اسلام عباسوف آذربایجانی 5-3 مغلوب تورپال بیسلطانوف دانمارکی شد.

وزن 97 کیلوگرم: در این وزن اروپا مدعیان زیادی به چشم نمی‌خورند.

وزن 130 کیلوگرم: سرگی سیمنوف روس که در فینال قهرمانی اروپا رضا کایالپ ترک را برده بود، دور اول 4-صفر حریف بلاروسی را شکست داد.

بکا کاندلاکی از آذربایجان هم 9-یک اسکار مارویک از نروژ را از پیش رو برداشت.

در پایان رقابت‌های کشتی فرنگی گزینشی اروپایی، استارت پیکارهای کشتی آزاد در باکو خواهد خورد.

علیخان جبرئیلوف که دقیقه نود و در پی ممانعت IOC از حضور عبدالرشید سعدالله‌یف در مسابقات گزینشی المپیک، جایگزین تانک روسی شد، در دور اول با بنجامین هونیس ایتالیایی کشتی خواهد گرفت.

در همین وزن، الکساندر هوشتین دیگر ورزشکار بی‌طرف که از بلاروسی به دنبال کسب سهمیه المپیک است، در دور اول با ادلان ویسخانوف از فرانسه مبارزه خواهد کرد.

رادوسلاو باران لهستانی و کشتی‌گیر مجارستانی از دیگر مدعیان کسب سهمیه المپیک در این وزن هستند.

در وزن 74 کیلوگرم گزینشی اروپایی که شاهد ترافیک مدعیان برای کسب سهمیه است، ماگومد خبیب کادی‌ماگمادوف بلاروسی که برای کسب سهمیه به باکو رفته، با دیوید ولف آلمانی مصاف خواهد داشت و فرانک چامیزوی ایتالیایی دارنده دو نشان طلای جهانی مقابل پاتریک اولن‌زین لهستانی کشتی می‌گیرد.

تیموراز سالکازانوف دیگر قهرمان روسی‌الاصل از اسلواکی به مصاف وادیم تسورخان اوکراینی می‌رود.


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/kqz6vv

آخرین اخبار