تاریخ انتشار: 1402/09/20 20:09
فردا تجهیزات وارد ایران می‌شود؛
کد خبر: 1263507

حرف‌های مهم میثاقی درباره داور دربی و VAR

مجری برنامه فوتبال برتر نکات مهمی از انتخاب داور دربی و استفاده از VAR عنوان کرد.
حرف‌های مهم میثاقی درباره داور دربی و VAR

مسابقه معوقه پرسپولیس و استقلال در لیگ برتر از ساعت 16:15 روز پنج‌شنبه هفته جاری در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد که گفته می‌شود قرار است برای دربی از سیستم تکنولوژی ویدئویی برای داوران استفاده شود.

محمدحسین میثاقی در برنامه فوتبال برتر امشب درباره این موضوع عنوان کرد: نکته این است که در فدراسیون تلاش می کنند تا VAR بیاید. یک کارگروه VAR در فیفا هست که فدراسیون سعی دارد مجوز این تک مسابقه را از آنها بگیرد ولی در این شرایط برخی تیم‌ها می‌گویند مگر بحث یکپارچگی در لیگ نیست؟

او یادآور شد: اگر فیفا فردا جواب نهایی را به فدراسیون فوتبال بدهد و مجوز استفاده از این تک مسابقه را بدهده، بازی دربی با ‌ VAR خواهد بود.

میثاقی تاکید کرد: وسایل و تجهیزات VAR ساعت 9 صبح فردا وارد ایران می شود تا آماده اتفاق روز پنج‌شنبه شود. اگر بازی دربی VAR داشته باشد، باید موعود بنیادی‌فر با کمک علیرضا ایلدروم و سعید قاسمی بازی را قضاوت کنند چون لایسنس و مدرک لازم را دارد . ضمن اینکه موعود همین الان در کاپ آسیا در عراق مشغول قضاوت است.

مجری برنامه فوتبال برتر اضافه کرد: اگر این مجوز را هم بگیرند، داور چهارم از کسانی است که در عربستان در کلاس آموزشی VAR شرکت کرد ولی دو نفر داور VAR هم برای این مسابقه احتیاج است. یک داور اصلی و کمک که از عراق به ایران می‌آیند تا بازی روز پنج شنبه دربی را قضاوت کنند. البته همه این مسائل منوط به مجوز فردا توسط فیفا است که فدراسیون در تلاش برای رقم خوردن این اتفاق است.

میثاقی عنوان کرد: بحث یکپارچگی هم در این بین مطرح می شود. می گویند اگر در بازی ما هم بود، شرایط جدول بهم می ریخت، اما در این بین منظور سختی‌ها و موانع است. باید گفت که این تابو برداشته می شود و کار برای کمیته داوران برای مسابقات بعدی و حتی رساندن به اواخر همین لیگ راحت‌تر خواهد شد.

او یادآور شد: اگر هم بحث VAR برای دربی انجام نشود، از بین بیژن حیدری یا وحید کاظمی مسابقه پرسپلویس و استقلال را قضاوت خواهند کرد.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/djqvoj

آخرین اخبار