تاریخ انتشار: 1401/05/24 18:10
کد خبر: 17885

بازی‌های کشورهای اسلامی| کسب ۶ مدال در دسته ۱۰۹ کیلوگرم وزنه‌برداری/ پاراتنیس روی میز ۹ مدالی شد

ملی‌پوشان وزنه‌برداری و پاراتنیس روی میز ایران ۹ مدال دیگر به سبد مدال‌های کاروان کشورمان در بازی‌های کشورهای اسلامی اضافه کردند.
بازی‌های کشورهای اسلامی| کسب ۶ مدال در دسته ۱۰۹ کیلوگرم وزنه‌برداری/ پاراتنیس روی میز ۹ مدالی شد

 در ادامه بازی‌های کشورهای اسلامی در قونیه، امروز ملی‌پوشان ایران در رشته‌های وزنه‌برداری، شمشیربازی و پاراتنیس روی میز به مصاف حریفان رفتند.

* 6 مدال در دسته 109 کیلوگرم وزنه‌برداری

در رقابت دسته 109 کیلوگرم مردان، پیمان جان با رکورد 166 کیلوگرم در یک‌ضرب، 216 کیلوگرم در دوضرب و مجموع 382 کیلوگرم به مدال برنز یک‌ضرب، نقره دوضرب و نقره مجموع دست یافت و نایب قهرمان شد.

همچنین مهدی کرمی دیگر نماینده کشورمان با رکورد 173 کیلوگرم در یک‌ضرب، 207 کیلوگرم در دوضرب و مجموع 380 کیلوگرم، مدال نقره یک‌ضرب، برنز دوضرب و همچنین مدال برنز مجموع را بدست آورد.

* پایان کار ملی‌پوشان پاراتنیس روی میز با کسب 3 نقره دیگر

در آخرین روز از رقابت‌های پاراتنیس روی میز، نمایندگان کشورمان در رقابت‌های تیمی به مصاف حریفان رفتند.

نتایج به دست آمده در آخرین روز از رقابت‌ها به شرح زیر اعلام شده است: 

-امین صادقیان و حمید رضا شیخ‌زاده در کلاس 4 مدال نقره 

-مهدی معصومی و جواد فولادی  در کلاس 5 مدال نقره 

-فاطمه محمدی و فاطمه اعتصامی نیا  در کلاس ادغامی 9 و 10 مدال نقره 

روز گذشته نیز نمایندگان کشورمان در رقابت های انفرادی موفق به کسب یک نشان نقره و 5 نشان برنز شده بودند و بر این اساس، پرونده رقابت‌های پاراتنیس روی میز برای کاروان ایران با کسب 4 نشان نقره و 5 نشان برنز بسته شد.

* حذف نمایندگان شمشیربازی

دومین روز از رقابت‌های شمشیربازی در مرحله گروهی اسلحه اپه مردان برگزار شد و هر سه نماینده ایران موفق به صعود به جدول اصلی بازی‌ها شدند.

 در پایان مرحله گروهی محمد رضایی طادی 3 پیروزی و 2 شکست، محمد رضایی 4 پیروزی  و 2 شکست و محمد وثوقی 2 پیروزی و 4 شکست به دست آوردند.

در مرحله یک شانزدهم نهایی این مسابقات محمد رضایی طادی برابر اولوایلیم باکیتبگ از قرقیزستان با نتیجه 15 بر 8 به پیروزی رسید و محمد رضایی 15 بر 11  برابر پریرا گاستون از سنگال به برتری دست یافت و هر دو نماینده کشورمان راهی مرحله یک هشتم نهایی شدند.

 محمد وثوقی، دیگر نماینده کشورمان در اسلحه اپه، برابر مومینوف ندیربک از ازبکستان با نتیجه 15 بر 10 مغلوب شد و در رده بیست و چهارم این مسابقات ایستاد.

در مرحله یک هشتم نهایی محمد رضایی مقابل سرنای یرلیک از قزاقستان 15 بر 13 به برتری رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

در این مرحله  محمد رضایی طادی برابر شمشیرباز اردنی با نتیجه 15 بر 10 شکست خورد و از صعود باز ماند.

محمد رضایی آخرین نماینده تیم ملی شمشیربازی اپه ایران در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف رومن پتروف، شمشیرباز سرشناس قرقیزستان رفت و بازی را با نتیجه 15 بر 10 واگذار کرد. این نتیجه در شرایطی به دست آمد که او در صورت پیروزی، برنزش را قطعی می‌کرد.

آخرین مدالی که تیم اپه ایران کسب کرده، مربوط به سال 2006 است.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/4m8p85

اخبار مرتبطآخرین اخبارحرکت متفاوت و جالب مدال‌آوران پارالمپیکی+ عکس