تاریخ انتشار: 1397/12/06 00:10
کد خبر: 108710

کارشناسی داوری دیدار استقلال-ذوب آهن

حیدر سلیمانی، کارشناس داوری فوتبال کشورمان گفت که برخورد توپ به دست وریا غفوری در محوطه جریمه تیم استقلال، نباید پنالتی اعلام می‌شد.
کارشناسی داوری دیدار استقلال-ذوب آهن

حیدر سلیمانی درباره عملکرد علیرضا فغانی در دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و ذوب‌آهن اصفهان اظهار داشت: فغانی با تجربه بالا و دوندگی خیلی زیاد، قضاوت خوبی را در یک بازی زیبا پشت سر گذاشت و تلاش کرد در صحنه‌ها، حضوری پُررنگ داشته باشد. البته به خاطر بازی زیبای دو تیم، حضور داوران در زمین احساس نمی‌شد.

وی درباره صحنه گل اول تیم استقلال تصریح کرد: شوت پاتوسی در دقیقه هفت با دفع ناقص مظاهری همراه شد و در ریباند منشا که در وضعیت آفساید بود، توپ را رها کرد تا فرشید اسماعیلی که در آفساید نبود گل اول را به ثمر برساند. کار خوب کمک داور دوم در این گل قابل ستایش بود. گل چهارم استقلال نیز در دقیقه 54 به درستی از سوی کمک داور اول مردود اعلام شد، چون مهاجم استقلال در وضعیت آفساید توپ را گرفت.

کارشناس داوری فوتبال کشورمان درباره برخورد توپ به دست وریا غفوری در نیمه دوم گفت: در محوطه جریمه استقلال و در یک رفت و برگشت بازیکنان دو تیم، توپ به دست غفوری برخورد کرد، اما چون فاصله خیلی نزدیک بود، خطای هند محسوب نمی‌شد و داور به درستی ادامه بازی داد. اعلام آفساید مرتضی تبریزی در دقیقه 86 توسط کمک داور اول هم اشتباه بود و یک موقعیت خوب را از استقلال سلب کرد.

سلیمانی درباره پنالتی تیم استقلال خاطرنشان کرد: در دقیقه 88، خطای مدافع ذوب‌آهن روی محسن کریمی در محوطه جریمه این تیم اعلام شد و فغانی به درستی اعلام پنالتی کرد. تکرار پنالتی اول استقلال اشتباه بود، چون بازیکنان استقلال ورود غیرمجاز نداشتند. فغانی به خاطر خطای دروازه‌بان ذوب‌آهن در جلو آمدن، باید باز هم پنالتی را تکرار می‌کرد.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/4jwb8z

اخبار مرتبطآخرین اخبار


نمازی: بازیکنانم می توانند از پس مسابقه سخت با استقلال برآیند