تاریخ انتشار: 1396/10/08 00:32
کد خبر: 167231

علی ضیا و برنامه «فرمول یک» و ناگفته های زندگی آقای بازیگر

رضا رویگری بازیگر پیشکسوت ایرانی در برنامه فرمول یک به مجری گری علی ضیا، از زندگی و بیماری اش و سوابق هنری خود سخن گفتک
علی ضیا و برنامه «فرمول یک» و ناگفته های زندگی آقای بازیگر

منهای ورزش فرتاک؛  رضا رویگری که ۷۱ ساله شده است، در جشن تولد خود از فیلمنامه‌ای یاد کرد که از سال ۷۲ نتوانسته است آن را بسازد و در عین حال درباره وضعیت جسمی‌اش گفت: فیزیوتراپی در این مملکت نیست که سراغ من نیامده باشد! حالا می‌توانم خودم راه بروم اما درد می‌کشم.

سیدعلی ضیا شب گذشته به رسم چهارشنبه‌های برنامه تلویزیونی «فرمول یک» به گفت‌وگو با چهره شناخته‌شده‌ای پرداخت که روز تولدش بود. او که میزبان رضا رویگری بود، در ابتدا درباره حواشی‌ای که درباره پرداختن به داروهای هورمونی در برنامه سه‌شنبه، در فضای مجازی ایجاد شده بود، گفت: بارها گفته‌ایم که «ضیاپدیا» بخش طنز برنامه است، نمی‌دانم چرا شوخی به دوستان برمی‌خورد؟ در برنامه دیروز، مدام گفتم که منظورمان کسانی هستند که داروهای هورمونی را غیرکارشناسی استفاده می‌کنند.

این مجری تاکید کرد: کارشناس برنامه ما بارها گفت که حرف ما ورزش حرفه‌ای نیست بلکه منظورمان کسانی هستند که داروهای هورمونی را ناآگاهانه مصرف می کنند. اگر از شوخی اینقدر ناراحت می‌شوید بخش «ضیاپدیا» را حذف کنیم!؟

ضیا سپس گفت: من وقتی به خانه رفتم خیالم راحت بود که کاری به ورزش حرفه‌ای نداشتیم اما حواسمان به جوانانی بود که نگرانشان بودیم. خواهش می‌کنم اگر می‌خواهید قضاوت کنید بر مبنای یک دقیقه قضاوت نکنید.

وی در پایان این بخش گفت: درباره برنامه مربوط به موش هم این کار درستی نیست که یک دقیقه از یک استندآپ ۱۰ دقیقه‌ای را جدا کنید. لطفا همه قسمتهای برنامه یا حداقل بخش ضیاپدیای آن را کامل ببنید. این بخش طنز است اما من مجبور می‌شوم هر بار درباره‌اش توضیح بدهم.

***

در ادامه رضا رویگری  با بیان اینکه از سال ۷۲ فیلمنامه‌ای دارد که هنوز نتوانسته آن را بسازم، درباره وضعیت جسمی‌اش گفت: می‌توانم خودم راه بروم اما عضله‌های پایم درد می‌کند و موقع بلند شدن درد می‌کشم. فیزیوتراپی در این مملکت نیست که سراغ من نیامده باشد!

وی افزود: دکترها می‌گویند به مرور بهتر می‌شوی. خودم احساس می‌کنم که بهتر شده‌ام اما این "مرور" خیلی زیاد دارد طول می‌کشد.

این بازیگر در پاسخ به این سوال ضیا که آیا تیپ و قیافه خوب برای بازیگر شدن کفایت می کند، اظهار کرد: به نظر من یکی از ویژگی‌های بازیگر شدن می‌تواند خوش‌تیپ بودن باشد اما اولین چیز این است که بازیگر باشی. شما اگر زیباترین آدم دنیا باشی اما بد بازی کنی تو را نمی‌پذیرند.

وی ادامه داد: من همیشه با جوان‌ها راحت کار می‌کنم. به ویژه کارگردان‌های جوان. دنیا مال جوان‌ها است و آنها خلاق‌ترند. هر چیز یک بهایی دارد، با جوان‌ها که کار می کنی حس و حال خوبی دارد اما بهایی دارد که نمی‌گویم چون می‌ترسم من هم مجبور شوم دیگر از خانه بیرون نیایم!

رویگری با بیان اینکه «خوب بد جلف» را هنوز کامل و درست و حسابی ندیده است، اظهار کرد: من با هیچ‌کس در این سینما مشکلی ندارم. من  ده‌نمکی را هم به عنوان یک کارگردان و کسی که با او راحت سر صحنه کار می‌کنم دوستش دارم. کاری به حواشی‌اش ندارم. او به بازیگر احترام می‌گذارد و به او امکان می دهد خودش را نشان بدهد.

وی ادامه داد: امیدوارم سایه هاشمی و ده‌نمکی بالای سر سینما باشد و ده‌نمکی هم کار جدیدی شروع کند تا ما هم بیاییم و بگو بخند کنیم و پشت صحنه با هم خوش باشیم.

این بازیگر در پاسخ به این سوال ضیا که آیا درست است دخترش زندگی او را اداره می‌کند، نیز گفت: من اصلا دختر ندارم. فقط یک پسر دارم و یک نوه دختر. مگر می‌شود در این روزگار کسی از نظر مالی مشکلی نداشته باشد؟

رویگری در بخش دیگری از سخنانش گفت: به دفتری رفتم تا قرارداد بازی در فیلمی را ببندم، بعد از دیدن شرایطم، به خانه نرسیده قراردادشان با من را به هم زدند. خب اگر فکر کردید کیان با اسب و شمشیر سر کار شما می‌آید که باید کل سرمایه فیلمتان را به من بدهید.

این بازیگر درباره خاطرات کودکی‌اش توضیح داد: من بچه شمیران هستم و وقتی به دنیا آمدم یک متر برف روی زمین نشسته بود. خداوند مرا بعد از ۱۵ سال به پدر و مادرم داد و آنها ولیمه دادند و سفره انداختند.

رضا رویگری با اشاره به اینکه آرزویش سلامتی است، در پایان گفت: حرف زیاد است اما برای اینکه از خانه بتوانم بیرون بیایم چیزی نمی‌گویم! سال گذشته پنج تولد برای من گرفتند اما امسال این اولین تولد من است.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/4dr9wp

اخبار مرتبطآخرین اخبارمسی و رونالدوی ایرانی کنار هم/ واقعا شبیهند؟!