تاریخ انتشار: 1401/11/29 13:17
رابطه جنسی| مشکلات جنسی| دانستنی‌های جنسی|ارضای جنسی زنان
کد خبر: 10473

رابطه‌ی جنسی پدر و مادرها بعد از تولد فرزند/ مدیریت این رابطه چگونه باشد؟

رابطه‌ی جنسی در زوجین بعد از به دنیا آمدن اولین فرزند با مشکلاتی رو به رو می‌شود.
رابطه‌ی جنسی پدر و مادرها بعد از تولد فرزند/ مدیریت این رابطه چگونه باشد؟

منهای ورزش؛ رابطه‌ی جنسی در زوجین بعد از به دنیا آمدن اولین فرزند با مشکلاتی رو به رو می‌شود. خصوصا والدینی که کودک را در کنار خود می‌خوابانند، بیشتر دچار مشکل و سردرگمی می‌شوند و نمی‌دانند چطور می‌توان این چالش را مدیریت کرد.

حال این سوال برای بسیاری از والدین ایجاد می‌شود که بر ای حل این مشکل چه باید کرد؟ آیا داشتن رابطه‌ی جنسی در حضور نوزاد چاره‌ی کار است؟ رابطه‌ی جنسی در حضور نوزاد چه عوارضی دارد و … سوالاتی دیگر.

بعد از تولد اولین فرزند چه تغییراتی در روند رابطه‌ی جنسی پدر و مادرها ایجاد می‌شود؟

همه‌ی زوجین زمانی که ازدواج می‌کنند و تا قبل از بچه دار شدن، هیچ مشکلی برای داشتن روابط جنسی خود ندارند و می‌توانند آزادانه هر زمان که خواستند با هم رابطه برقرار کنند. اما تولد نوزاد این برنامه را به کلی بهم ریخته و پدر و مادرها را با مشکل و استرس رو به رو می‌کند. در این زمان اگر به درستی با این مسئله برخورد نشود، ممکن است کم کم روابط جنسی زن و شوهر به سردی بگراید.

به نظر شما نوزاد متوجه رابطه‌ی جنسی پدر و مادر می‌شود یا خیر؟

در برخی از افراد این تصور وجود دارد که نوزاد متوجه روابط جنسی پدر و مادر خود نمی‌شود و می‌توان به راحتی در مقابل او رابطه برقرار کرد. اما باید دانست که این تصور کاملا اشتباه بوده و تصاویر با دقت و جزئیات در حافظه‌ی نوزاد ثبت می‌شوند.

نوزاد در این شرایط با تصور این که اتفاقی بدی برای والدینش در حال رخ دادن است و یا این که پدرش مادر را کتک می‌زند بسیار ناراحت شده و ممکن است تصویر بدی از پدر در ذهن او ثبت شود.

جدا کردن اتاق خواب نوزاد راه حلی برای این مشکل

هر یک از والدین اگر در زمان و سن مناسب اتاق خواب کودک را از خودشان جدا کنند، می‌توانند مشکلات مربوط به رابطه‌ی جنسی خود را حل کنند. طبق نظر متخصصین و کارشنان از سن یک و نیم سالگی می‌توان اتاق خواب کودک را از پدر و مادر جدا کرد.

این کار نه تنها موجب تنظیم روابط جنسی پدر و مادر می‌شود، بلکه به خود کودک نیز در زمینه‌های مختلفی از جمله استقلال و عدم ترس از تنها خوابیدن کمک خواهد شد.

چند پیشنهاد برای تنظیم برنامه رابطه‌ی جنسی پدر و مادر

    تنظیم ساعات رابطه‌ی جنسی در زمان‌هایی که کودک خواب است

    تغییر زمان رابطه از شب به صبح

    انجام رابطه در زمان‌هایی که کودک در خانه نیست (در مهد یا خانه‌ی مادر و پدر بزرگ است)

کلام آخر

والدین همواره باید توجه داشته باشند که پایه‌های زندگی مشترک و گرمای رابطه‌ی جنسی آن‌ها تنها متعلق به سال‌های ابتدایی و قبل از بچه دار شدن نیست. برخی از والدین با این تصور اشتباه بعد از تولد اولین فرزند به کلی خود و رابطشان با همسر را فراموش می‌‌کنند.

بدین ترتیب برای جلوگیری از دیده شدن آن‌ها در حال رابطه‌ی جنسی توسط فرزند، مدام آن را به تاخیر می‌اندازند تا جایی که دچار سردی و بی میلی می‌شوند. باید توجه داشت این روش کاملا اشتباه بوده و با برنامه ریزی، مدیریت و تربیت صحیح فرزندان می‌توان این مشکل را حل کرد.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/36mo94

اخبار مرتبطآخرین اخبار


رابطه جنسی برای این افراد ممنوع!/ علت چیست؟
رابطه جنسی| مشکلات جنسی| دانستنی‌های جنسی

زن یا مرد؟ کدام یک در رابطه جنسی بیشتر لذت می‌برند؟
رابطه جنسی| مشکلات جنسی| دانستنی‌های جنسی