تاریخ انتشار: 1397/06/13 00:51
کد خبر: 131763

علی‌قارداشی: در بادِ مدال‌ نوشاد نمی‌خوابیم و مغرور نمی‌شویم/ نزدیک به 200 میلیون تومان هزینه عوارض خروج از کشور داده‌ایم

رئیس فدراسیون تنیس روی میز گفت: در بادِ موفقیت اخیر در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ نمی‌خوابیم و باید رسیدن به توفیقات بعدی به تلاش خود ادامه می‌دهیم.
 علی‌قارداشی: در بادِ مدال‌ نوشاد نمی‌خوابیم و مغرور نمی‌شویم/ نزدیک به 200 میلیون تومان هزینه عوارض خروج از کشور داده‌ایم

مهرداد علی‌قارداشی درباره نتایج ملی‌پوشان تنیس روی میز در بازی‌های آسیایی و کسب مدال برنز توسط نوشاد عالمیان در بخش انفرادی اظهار داشت: واقعیت آن است که کمتر از 50 درصد شانس کسب مدال برای نوشاد قائل بودیم، چرا که حریفان قدرتمندی در آسیا حضور دارند که همگی زحمات زیادی می‌کشند و اینگونه نیست که فقط ما به دنبال مدال باشیم. بر همین اساس قول مدالی به کمیته ملی المپیک نداده بودیم، اما با توجه به روند صعودی در سال‌های اخیر، ناامید هم نبودیم.

وی افزود: خوشبختانه با حمایت کامل مسئولان، تیم‌های مردان و بانوان با ترکیب کامل به جاکارتا اعزام شدند. رفتار و عملکرد خوب اخلاقی و فنی سرمربیان این دو تیم تاثیر زیادی در موفقیت اخیر داشت. از همان ابتدا تصمیم گرفتیم که ملی‌پوشان براساس سیستم انتخابی به جاکارتا بروند، نه انتصابی، چرا که عدالت در چنین شرایطی بیشتر رعایت می‌شود که نتیجه این تصمیم را هم دیدیم.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز با اشاره به اعزام‌های متعدد به اردوها و مسابقات خارج از کشور گفت: در سال 96 مجموعاً 57 اعزام داشتیم که 40 میلیون بابت عوارض خروج از کشور پرداخت کردیم، اما در سال 97 و تا امروز بابت 51 اعزام نزدیک به 200 میلیون تومان هزینه عوارض خروج از کشور داده‌ایم. این هزینه‌ها برای فدراسیونی مثل ما سنگین است، اما سعی کردیم بدون آنکه لطمه‌ای وارد شود، همه را مدیریت کنیم و همه اعزام‌ها انجام شود.

علی‌قارداشی با اشاره به نقش حضور ورزشکاران در اردوها و مسابقات خارج از کشور گفت: اینگونه سفرها مکمل تمرینات هستند. در واقع اگر تمرین منظم، بدنسازی و تغذیه خوب وجود نداشته باشد، اما سفرهای خارجی صورت بگیرد، این سیستم جواب نمی‌دهد. در این خصوص می‌خواهم ورزشکار کره شمالی را مثال بزنم که 2 سال قبل در المپیک ریو به مدال برنز رسید، آن هم بدون سفر تدارکاتی.

وی در خصوص نقش باشگاه‌ها و اسپانسرها در افزایش انگیزه ورزشکاران عنوان کرد: بیشتر ورزشکاران منبع درآمد خاصی به جز ورزش ندارند. در این شرایط اسپانسرها و باشگاه‌ها تاثیر زیادی دارند، چرا که باعث می‌شوند ورزشکار به جز تمرین و ورزش، دغدغه دیگری نداشته باشد.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز درباره لژیونر شدن پینگ‌پنگ‌بازان گفت: نیما عالمیان با تیمی در فرانسه و امین احمدیان نیز با یک باشگاه در اتریش قرارداد بسته‌اند و در آنجا به دوران فعالیت حرفه‌ای خود ادامه می‌دهند. نوشاد عالمیان هم در این شرایط باید فکر بازی در خارج از کشور باشد، چرا که نیما و امین به عنوان حریفان اصلی تمرینی‌اش را در کنار خود نمی‌بیند. او علاقه زیادی به لژیونر شدن دارد و باید این مهم را در اولویت بگذارد. امیدواریم نوشاد را هم در در آینده در یکی از لیگ‌های بوندسلیگای آلمان یا فرانسه ببینیم.

علی‌قارداشی  گفت: این مدال هرگز ما را مغرور نکرده و به تلاش خود برای کسب موفقیت‌های بیشتر ادامه خواهیم داد. در ایران ابزار اصلی موفقیت یعنی نیروی جوانی وجود دارد و اگر کمی نظم و انضباط در مسائل مختلف را بیفزاییم، قطعاً کسب هر مدالی ممکن خواهد بود.

وی درباره فراهم بودن امکانات سخت‌افزاری برای تداوم موفقیت‌ها گفت: هزینه وسایل تنیس روی میز از جمله توپ، رویه راکت و ... گران شده و این مسئله کار را حتی برای استعدادیابی هم سخت می‌کند. برای حل این مسئله باید به دنبال جذب اسپانسرهای بیشتر باشیم. تنیس روی جزو فدراسیون‌های مدال‌آور شده و انتظارات نیز بالا رفته است. ما نه در بادِ این مدال می‌خوابیم نه نه مغرور می‌شویم بلکه برای موفقیت‌های بعدی تلاش می‌کنیم و اگر حمایت‌ها نیز بیشتر از قبل باشد، به دنبال تداوم این روند خواهیم بود.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/2om9pq

اخبار مرتبطآخرین اخبار


مراسم غرور آفرین اهدا مدال برنز نوشاد عالمیان