تاریخ انتشار: 1403/04/20 03:47
کد خبر: 1279615

رده‌بندی بودجه‌ای تیم‌های لیگ یکی/ پیکان در صدر

بررسی سقف بودجه تیم‌های لیگ یکی نشان می‌دهد که پیکان با بودجه ۶۵.۵ میلیارد تومانی، بیشترین بودجه را در بین تیم‌های این رقابت‌ها خواهد داشت.
رده‌بندی بودجه‌ای تیم‌های لیگ یکی/ پیکان در صدر

به گزارش فرتاک ورزشی

کمیته نقل و انتقالات و کارگروه نظارت بر قراردادها در چند روز گذشته سقف بودجه تیم‌های حاضر در لیگ یک را تعیین کرد. بر اساس بندهای الحاقی این دستورالعمل، تیم‌هایی که دارای مجوز حرفه‌ای باشند مبلغ ۹ میلیارد تومان و تیم‌هایی که دارای مجوز ملی باشند ۴.۵ میلیارد به بودجه پایه‌شان اضافه خواهد شد.

براساس اعلام کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای هیچ کدام از تیم‌های لیگ یکی مجوز حرفه‌ای دریافت نکرده‌اند تا عملا ۹ میلیارد تومان تعیین شده به هیچ باشگاهی تعلق نگیرد. البته سه باشگاه پیکان، سایپا و آریو موفق به اخذ مجوز ملی شده‌اند تا حائز افزایش ۴.۵ میلیاردی بودجه‌شان شوند.

علاوه بر این، دو شرط دیگر برای افزایش سقف بودجه اعلام شد که طبق شرط اول تمام درآمد حاصل از ترانسفر بازیکنان داخلی و خارجی در پنجره نقل و انتقالات زمستانی فصل قبل (مشروط به اینکه در فصل قبل از این مزایا استفاده نشده باشد) و پنجره نقل و انتقالات تابستانی فصل جدید به مبلغ سقف بودجه پایه می‌تواند اضافه شود.

شرط دوم به طور کلی با باقی شروط تفاوت دارد که مربوط به تیم‌های پیکان و صنعت نفت آبادان که از لیگ برتر به لیگ یک سقوط کردند، است. آن‌ها به دلیل قراردادها و تعهدات قبلی خود حداکثر تا ۱۶ میلیارد تومان می‌توانند به بودجه خود اضافه کنند،

با این اوصاف باتوجه به این که پیکان تازه به لیگ سقوط کرده و مجوز ملی هم دارد، با ۶۵.۵ میلیارد تومان بیشترین بودجه را بدون احتساب درآمد حاصل از ترانسفر بازیکنان در لیگ یک خواهد داشت. پس از آن هم سایپا و آریو با ۴۹.۵ میلیارد تومان قرار دارند و باقی تیم‌های لیگ یکی هم سقف بودجه ۴۵ میلیاردی خواهند داشت.

نکته حائز اهمیت این است که پیکان سال گذشته بودجه ۶۰ میلیارد تومانی به سازمان لیگ اعلام کرده بود تا به این شکل مشکل خاصی از لحاظ انجام تعهدات فصل گذشته‌اش نداشته باشد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/oqkrrl

آخرین اخبار