تاریخ انتشار: 1403/03/23 10:06
کد خبر: 1277053

وحید امیری- پرسپولیس، مسئله لیست بزرگسال

ماجرای ادامه حضور یکی از ستاره‌های هشت سال اخیر پرسپولیس در این تیم به موضوع لیست بزرگسال و چالش مهم باشگاه سرخ گره خورده است.
وحید امیری- پرسپولیس، مسئله لیست بزرگسال

به گزارش فرتاک ورزشی

وحید امیری کاپیتان دوم پرسپولیس فصل خوبی پشت سر نگذاشت. امیری در همان شروع فصل و در نخستین بازی لیگ قهرمانان آسیا در تهران مقابل النصر مصدوم شد و با عجله در بازگشت و مصدومیت دوباره در بازی مقابل استقلال تاجیکستان برای بازگشت به میدان تا نیم فصل دوم صبر کرد.

امیری در شروع نیم فصل دوم شرایط بازی پیدا کرد اما با جدایی یحیی گل‌محمدی و البته جذب ستاره‌ای مثل اورنوف و تداوم درخشش امید عالیشاه شانس بازی فیکس در ترکیب را پیدا نکرد.

امیری در تمام بازی‌های نیم فصل دوم غیر از دو سه مورد استثنایی که بازیکنان فاز حمله تیمش مصدوم یا محروم بودند در بیست سی دقیقه پایانی وارد میدان می‌شد اما به هر حال با درخشش در دو سه بازی آخر و درست در جایی که باید، تاثیر مثبتش را روی کیفیت تیم پرسپولیس گذاشت و در قهرمانی دقیقه آخری تیمش دوباره در نقش عنصری تعیین کننده ظاهر شد.

فقط به دو نمونه مهم از این تاثیرگذاری می‌توان در دو دیدار دشوار و مهم مقابل استقلال خوزستان و مس رفسنجان اشاره کرد که ستاره 36 ساله سرخ‌ها هم پنالتی منجر به گل اول بازی با ساتقلال خوزستان را گرفت و به نوعی کیلد استارت بازگشت رویایی را زد هم در دقیقه 85 بازی آخر پاس گل قهرمانی را به گولسیانی داد.

امیری در فصل گذشته لیگ برتر فقط 750 دقیقه بازی کرد که کمتر از یک چهارم کل دقایق بازی‌های لیگ برتری یک بازیکن در بهترین حالت است. امیری در شروع فصل آینده 36 سال و نیم سن خواهد داشت و ضمن اینکه همچنان می‌تواند عنوان مسن‌ترین بازیکن تیمش را به خود اختصاص بدهد یکی از مسن‌ترین‌های لیگ برتر خواهد شد.

در چند روز گذشته اخبار و شایعات مختلفی درباره آینده فوتبالی یکی از خوش اخلاق‌ترین بازیکنان تاریخ لیگ برتر شنیده شده؛ برخی منابع از احتمال قوی پیوستن او به خیبر تیم شهرش و همبازی شدن با برادرش در سال لیگ برتری شدن لرستانی‌ها خبر می‌دهند و برخی دیگر خبر داده‌اند پرسپولیس به زودی با امیری تمدید خواهد کرد.

اما ماندن یا نماندن امیری در پرسپولیس یا پیوستنش به خیبر خرم آباد در دست پرسپولیس هم نیست و به سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال بستگی دارد.

پرسپولیسی‌ها در مصاحبه‌های خود بارها تاکید کرده‌اند تعداد 19 بازیکن برای لیست بزرگسال کافی نیست و این مسئله در فصل آینده چه برای رقابت در لیگ برتر چه لیگ نخبگان مشکل‌ساز خواهد شد و آنها خواستار بیشتر شدن تعداد سهمیه بازیکنان بزرگسال خود هستند که باید دید باشگاه‌های دیگری را همراه خود خواهند دید یا خیر. باشگاه پرسپولیس در این زمینه نامه‌نگاری‌های لازم را هم انجام داده و تقاضای خود را رسما به سازمان لیگ ارسال کرده است که باید دید به نتیجه خواهد رسید یا نه.

در واقع چنانچه لیست بزرگسال پرسپولیس بزرگتر شود و مثلا از 19 به 21 یا 22 برسد امیری در پرسپولیس ماندنی خواهد بود اما اگر این اتفاق رخ ندهد احتمال بازی کردن او برای خیبر بالاست.

وحید امیری

البته مدیران باشگاه پرسپولیس تاکید دارند ابتدا باید تکلیف اوسمار و سرمربی فصل بعد روشن شود تا بعد سراغ بازیکنان بروند و موضوع وحید امیری هم از این مسئله مستثنی نیست. به نظر می‌رسد مدیران باشگاه با وحید امیری مذاکراتی برای تمدید قرارداد داشته‌اند اما هیچ چیز درباره این بازیکن و سرنوشت او در تیم محبوبش قطعی نیست.

امیری در میانه فصل گذشته و ماه‌های مصدومیت و دوری از فوتبال در کلاس‌های مربیگری شرکت کرد و به نظر می‌رسید در پایان این فصل فوتبال را کنار خواهد گذاشت اما به یکباره از ادامه حضور در این کلاس‌ها انصراف داد و حالا نیز به نظر نمی‌رسد قصدی برای خداحافظی از فوتبال داشته باشد.

کاپیتان سرخ‌ها که تاکنون شش بار جام قهرمانی را بالای سر برده به شکل عجیبی در کانون تصویر جشن قهرمانی حضور نداشت و خودش را از مرکز استیج کنار کشیده بود. ظاهرا هیچ تصویری از او در حال بالا بردن جام قهرمانی هم نمی‌بینید، چرا که او این کار را انجام نداد اما برای او شاید مهم باشد که فوتبالش را در پرسپولیس به پایان برساند که باید دید شرایط این مهم فراهم خواهد شد یا خیر.


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/adqlxg

آخرین اخبار