تاریخ انتشار: 1403/03/28 19:12
کد خبر: 1277439

مربی خاطره‌ساز گزینه سرمربیگیری پرسپولیس شد/ افشین قطبی هم وارد لیست شد

از فردا مدیران باشگاه پرسپولیس جستجوهای تازه‌ای را برای رسیدن به گزینه مناسب خود آغاز خواهند کرد.
مربی خاطره‌ساز گزینه سرمربیگیری پرسپولیس شد/ افشین قطبی هم وارد لیست شد

به گزارش فرتاک ورزشی

پرسپولیس برای انتخاب سرمربی جدید همچنان سردرگم و مستأصل به نظر می‌رسد. از یک سو محدودیت سقف بودجه و از سوی دیگر سختگیری‌های هواداران و رسانه‌ها باعث شده با وجود سرازیر شدن گزینه‌ها به‌سمت این باشگاه، درویش و همکارانش کار دشواری برای رسیدن به انتخاب نهایی داشته باشند.

به نقل از ورزش سه رقم درنظرگرفته‌شده برای اوسمار 500 هزار دلار بود؛ اما بعدتر گفته شد این باشگاه برای انتخاب سرمربی خارجی تا 700 هزار دلار هم می‌تواند هزینه کند. بعدتر که گفته شد با این بودجه، انتخاب سرمربی محدود خواهد شد حالا شایعه شده این باشگاه تا یک میلیون دلار (تحت شرایط خاص و همراهی اسپانسر و مالک) هم می‌تواند برای جذب سرمربی هزینه کند که اگر این‌گونه باشد، یعنی 60 میلیارد تومان که یک هفتم کل بودجه فصل آینده باشگاه است را باید برای سرمربی خارجی بگذارد. این در حالی است که سرمربی خارجی بعدی حتماً یک دستیار اول، یک مربی دروازه‌بانی و یک مربی بدنساز هم با خودش به تهران خواهد آورد که جذب آن‌ها احتمالاً بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار دلار دیگر هزینه دربرخواهد داشت.

با این حال، در شرایطی که چیزی حدود 30 گزینه به مدیران باشگاه پرسپولیس معرفی شده، اما هنوز هیچ‌کدام به‌سمت قطعیت پیش نرفته است تا مذاکرات شکل جدی‌تری به خود بگیرد. البته بحث مذاکره با فن شیپ گزینه هلندی و سرمربی سابق آژاکس طی 24 ساعت بسیار جدی شد و حتی گفتند جدی‌ترین گزینه برای امضای قرارداد هم هست که بار دیگر با مخالفان و موافقان خاص خود مواجه شد تا باشگاه بررسی بیشتری را دنبال کند.

مارکوس پاکتا یکی از گزینه‌هایی است که زمستان سال قبل و بعد از جدایی یحیی گل‌محمدی هم برای سرمربیگری پرسپولیس مطرح شد و حتی به لیست نهایی گزینه‌های مد نظر مدیران این باشگاه راه یافت؛ اما در آن مقطع فشار هواداران باعث شد مدیران باشگاه از پیش‌رفتن با او عقب‌نشینی کنند.

در آن مقطع منتقدان به مذاکره با پاکتا روی این نکته تأکید داشتند که سال‌ها از دوره اوج مربیگری این گزینه گذشته؛ همان‌طورکه مثلاً وقتی شش ماه قبل فیلکس ماگات به پرسپولیس پیشنهاد شد خیلی زود از نام او عبور کردند.

جالب این‌که برخلاف آنچه گفته می‌شد، باشگاه پرسپولیس نیم‌نگاهی هم به گزینه‌های داخلی دارد اخیراً نام‌ مربیانی مثل افشین قطبی و مهدی تارتار هم مطرح شده و مدیران پرسپولیس به این گزینه‌ها هم فکر می‌کنند که در صورت نرسیدن بودجه‌شان برای جذب مربی خارجی رزومه‌دار و باکیفیت به گزینه داخلی برگردند.

در این میان البته گزینۀ اول مدیران باشگاه پرسپولیس در بین مربیان داخلی علی دایی بود و مدیران باشگاه قصد داشتند تا در صورت جواب مثبت دایی، یک یا دو دستیار قدرتمند خارجی برای او بیاورند و از کاریزمای دایی برای مدیریت تیم بهره بگیرند که دایی نه خودش اقبالی به حضور در فوتبال دارد، نه شرایط برای حضورش مهیاست.

با این وجود، از فردا دور جدیدی از جستجوهای مدیران پرسپولیس برای رسیدن به گزینه‌های قابل‌قبول آغاز خواهد شد که باید دید به چه نام‌هایی ختم می‌شود.


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/oqkmpv

آخرین اخبار