تاریخ انتشار: 1397/07/23 21:31
کد خبر: 126183

سه بازیکنی که بهترین گلزنان برزیلِ تیته به حساب می آیند

سه جوان مستعد برزیلی، تیم تحت هدایت تیته را به پیش می‌برند.
سه بازیکنی که بهترین گلزنان برزیلِ تیته به حساب می آیند

بعد از حذف از مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۱۸، برزیل بار دیگر به میادین فوتبال بازگشته و در میانه تور جهانی خود، اکنون در جده به سر می‌برد تا بعد از دیدار در مقابل عربستان، خود را آماده نبرد حیثیتی آمریکای جنوبی در برابر آرژانتین کند.

در پروژه نوسازی تیم برای حضور در کوپا آمریکای ۲۰۱۹ و سپس رسیدن به آمادگی برای جام جهانی ۲۰۲۲، گروهی از بازیکنان جوان به تیم ملی دعوت شده اند اما تعدادی از بازیکنان امتحان پس داده و مورد اعتماد تیته هنوز در تیم باقی مانده اند تا رهبری بازیکنان جدید را به عهده داشته باشند. بازیکنانی که خصوصا در بخش تهاجمی سلسائو ایفای نقش می‌کنند.

نیمار که در روسیه تنها ۲ گل به ثمر رساند و جام جهانی ناموفقی را داشت، یکی از گلزنان ثابت برزیل از زمان روی کار آمدن تیته در ژوئن ۲۰۱۶ بوده است. ستاره پی‌اس‌جی ۱۴ گل از مجموع ۶۲ گل برزیل در این مدت را به ثمر رسانده تا بهترین گلزن برزیل تحت هدایت تیته لقب گیرد.

برزیلی ها مدت ها در انتظار یافتن یک شماره ۹ کلاسیک بودند و به نظر می‌رسد با حضور گابریل ژسوس، به آرزوی خود رسیده اند. بدون گل زده در روسیه، ژسوس جام جهانی ناامیدکننده ای را پشت سر گذاست اما آن روزها را به سرعت فراموش کرد و در اولین بازی برزیل در ماه اکتبر مقابل عربستان، به فهرست گلزنان بازگشت. ژسوس حالا ۱۱ گل ملی به ثمر رسانده که تمامی آن ها متعلق به دوران تیته بوده است.

ژسوس البته باید خود را آماده یک رقابت سخت با روبرتو فرمینو کند. مهاجم لیورپول که در حال سپری کردن بهترین فصل فوتبالی خود در آنفیلد است، ۴ گل ملی خود را در دوران تیته وارد دروازه رقبا کرده است.

فیلیپه کوتینیو برای آغاز درخشش در تیم ملی برزیل مدت زیادی را صبر کرد. او به نظر منتظر آمدن تیته بود چرا که از آن پس به یکی از مهمترین بازیکنان سلسائو تبدیل شده و ۹ گل از مجموع ۱۳ گل ملی خود را در این بازه زمانی زده است.

پائولینیو هافبک سابق بارسلونا نیز با زدن ۸ گل دیگر گلزن برتر دوران تیته بوده اما به نظر می‌رسد با رسیدن به روزهای پایانی حضور در تیم ۵ ستاره فوتبال دنیا، تیته باید به فکر جانشینی برای این هافبک چارچوب شناس خود باشد.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/3kyqev

اخبار مرتبطآخرین اخبار
دفاع تمام قد تیته از عملکرد نیمار در جام جهانی