تاریخ انتشار: 1402/06/03 16:07
کد خبر: 618

فدراسیون فوتبال: هماهنگی‌های گمرکی برای ترخیص تجهیزات VAR آغاز شده است

فدراسیون فوتبال کشورمان اطلاعیه‌ای را خصوص نصب کمک داور ویدئویی منتشر کرد.
فدراسیون فوتبال: هماهنگی‌های گمرکی برای ترخیص تجهیزات VAR آغاز شده است

در پی صحبت‌های امروز سرپرست وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون فوتبال اطلاعیه‌ای را به شرح ذیل صادر کرد:

«پس از برگزاری مراسم قرعه کشی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا 2023/24 در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا در کوالالامپور و اعلام دبیرکل AFC مبنی بر برگزاری مسابقات این فصل لیگ قهرمانان آسیا با سیستم کمک داور ویدئویی و با توجه به پیگیری‌های قبلی فدراسیون فوتبال، هماهنگی های اولیه با بخش مربوطه در کنفدراسیون فوتبال آسیا صورت پذیرفت.

طی این مذاکرات AFC اعلام کرد تجهیزات مربوط به کمک داور ویدیویی VAR توسط کنفدراسیون برای مسابقات باشگاهی فصل جاری در استادیوم‌های ایران نصب و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

در همین راستا فدراسیون فوتبال بلافاصله اقدامات لازم برای هماهنگی‌های لجستیکی مورد نیاز از قبیل بازدید کارشناسان کنفدراسیون از زیرساخت‌ها و همچنین هماهنگی‌های گمرکی لازم جهت ترخیص تجهیزات مربوطه با همکاری وزارت ورزش و جوانان را آغاز کرده است.

در حال حاضر موضوع کمک داور ویدویویی به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی فدراسیون بطور مستمر در حال پیگیری است. در همین راستا توافقات لازم بین فدراسیون بانک، مرکزی وزارت ورزش و جوانان و دولت در جهت تجهیز 6 تا 7 ورزشگاه به سیستم کمک داور ویدویی صورت پذیرفته است.

ضمنا فدراسیون فوتبال مجدانه در تلاش است تا با همکاری و تعامل همتایان عربستانی خود و در سایه روابط حسنه بین دولت‌های دو کشور نسبت به لغو مصوبه سال 2016 هیأت رئیسه AFC مبنى بر برگزاری مسابقات بین دو کشور در زمین بی طرف اقدام کند.

بدیهی است تا قبل از اعلام رسمی کنفدراسیون، مصوبه سال 2016 به قوت خود باقی است.

همچنین لازم به ذکر است استادیوم آزادی در زمان انجام مسابقات لیگ قهرمانان آسیا با ظرفیت بیش از 50 درصد آمادگی میزبانی از فوتبالدوستان عزیز را خواهد داشت.

در پایان تاکید می‌شود این فدراسیون مراحل پیشرفت موضوعات فوق را به طور شفاف به هواداران عزیز ،اصحاب محترم رسانه و باشگاه‌های کشورمان اطلاع رسانی خواهد کرد.»

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/2raay3

اخبار مرتبطآخرین اخبار


محرومیت تعلیقی تماشاگران سپاهان، تراکتور و صنعت نفت