تاریخ انتشار: 1401/09/12 16:20
کد خبر: 13302

پشت پرده شادی گل جنجالی ولاهوویچ مقابل صربستان

جام جهانی قطر - ستاره خط حمله تیم فوتبال یوونتوس در شب باخت تیم ملی کشورش برابر صربستان دست به حرکتی جنجالی زد.
پشت پرده شادی گل جنجالی ولاهوویچ مقابل صربستان

همانطور که انتظار می‌رفت، جدال تیم‌های فوتبال صربستان و سوئیس در آخرین شب از بازی‌های مرحله گروهی جام جهانی 2022، مثل نبرد آنها در جام جهانی 2018 با جنجال همراه شد و باز هم دو بازیکن اصالتاً بالکانی سوئیس یعنی ژردان شکیری و گرانیت ژاکا نقش‌آفرینان اصلی این جنجال بودند.

در این بازی که با پیروزی 3 بر 2 سوئیسی‌ها و صعود آنها به مرحله یک هشتم نهایی خاتمه یافت، ژردان شکیری هافبک هجومی سوئیسی‌ها پس از زدن گل اول بازی رو به نیمکت‌ صربستان ژست سکوت گرفت و همین حرکت او سبب شد صرب‌‌‌ها برای مقابله به مثل تحریک شوند. به همین دلیل دوشان ولاهوویچ پس از زدن گل دوم صربستان و پیش انداختن تیمش از سوئیس، رو به هواداران سوئیس و دوربین‌های تلویزیونی شادی گلی اهانت‌آمیز انجام داد.

با این حال طبق اعلام برخی منابع محلی، دلیل شادی غیراخلاقی ولاهوویچ شایعاتی بوده است که طی چند روز اخیر درباره فساد اخلاقی او منتشر شد که اگرچه خودش آن را قویاً تکذیب کرد، اما مهاجم یوونتوس را به شدت تحت فشار روانی قرار داده بود. او بعد از این شادی گل عجیب هم انگشت اشاره خود را روی لبانش گذاشت و نیمکت‌نشینان سوئیس را به سکوت دعوت کرد تا جواب شادی گل شکیری را داده باشد.

با این حال برنده نهایی جنگ ژست‌های معنادار شادی‌های پس از گل، سوئیسی‌ها بودند که دو گل آخر بازی را توسط گرانیت ژاکا و رمو فروئلر به ثمر رساندند. علاوه بر این ژاکا نیز زمانی که تیمش 3 بر 2 از صربستان پیش افتاده بود، هنگام ایجاد یک مکث کوتاه در روند بازی، ژستی توهین‌آمیز مشابه همان ژستی که ولاهوویچ گرفته بود را رو به نیمکت صرب‌ها انجام داد. این حرکت او با توجه به اینکه شادی پس از گل هم نبود با اعتراض شدید بازیکنان صربستان همراه شد.

ژاکا و شکیری در جام جهانی قبلی‌ هم کینه خود از صرب‌ها را به دلیل روزهای تلخی که در جنگ بالکان بر آنها گذشت، نشان داده بودند.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/27rdg4

اخبار مرتبطآخرین اخبار


ستاره برزیل قربانی گاوبازی!/ عذاب وجدان سرمربی به خاطر مصدومیت نیمار