تاریخ انتشار: 1403/03/28 18:15
کد خبر: 1277424

بلژیک 0-1 اسلواکی: اولین شگفتی جام!

تیم ملی بلژیک در اولین دیدارش از رقابت‌های یورو 2024 مقابل اسلواکی با نتیجه 1-0 شکست خورد.
بلژیک 0-1 اسلواکی: اولین شگفتی جام!

تیم ملی فوتبال بلژیک امشب در گروه E رقابت‌های‌ یورو 2024 به مصاف اسلواکی رفت و با نتیجه 1-0 شکست خورد.

در این بازی اسلواکی با گل دقیقه 7 ایوان شرانز پیش افتاد و پس از آن بلژیک دوبار توسط روملو لوکاکو به گل رسید ولی به دلیل آفساید این گل‌ها مردود شد تا اولین شگفتی جام در این بازی رقم بخورد.

بلژیک بازی را خوب شروع کرد و یک موقعیت گلزنی عالی هم به دست آمد که بی دقتی روملو لوکاکو باعث شد مارتین دوبراوکا به راحتی آن را مهار کرده و دروازه اسلواکی را نجات دهد.

لوکاکو خیلی زود به یک موقعیت گلزنی دیگر هم رسید که در تک به تک با دوبراوکا توپ را به گوشه محوطه جریمه برد و پس از آن هم ارسال لئاندرو تروسارد را دروازه‌بان جمع کرد.

برخلاف جریان بازی، اسلواکی موفق شد خیلی زود به گل برسد. پاس اشتباه در محوطه جریمه را ایوان شرانز به بوزنیک پاس داد که ضربه او توسط کاستیلز مهار شد و توپ برگشتی را شرانز با ضربه پای راست به گل تبدیل کرد.

جرمی دوکو در دقیقه 16 با نزدیک شدن به محوطه جریمه اسلواکی فرصت خوبی برای گلزنی داشت اما شوت او را میلان اشکرینیار بلوکه کرد.

بلژیک با فشار روی دروازه حریف به دنبال گلزنی بود که خروج دوبراوکا و پاس اشتباه او به تروسارد رسید. بازیکن آرسنال فرصت خوبی برای باز کردن دروازه خالی اسلواکی داشت اما ضربه او از پست محوطه جریمه با فاصله زیاد به بیرون رفت.

بازی توسط دو تیم متعادل دنبال می‌شد و اسلواکی در دقیقه 40 یک فرصت گلزنی دیدنی را ایجاد کرد. با واکنش دیدنی کاستیلز  ضربه والی هاراسلین مهار شد و توپ به بیرون رفت.

لوکاکو در دقیقه 42 بهترین موقعیت ممکن برای گل تساوی را از دست داد. او ارسال دقیق یانیک کاراسکو به محوطه جریمه را کنترل کرد و در موقعیت تک به تک با دوبراوکا توپ را به بیرون فرستاد.

بلژیک تمام تلاش خود را در نیمه دوم برای گلزنی انجام می‌داد که بهترین موقعیت در دقیقه 56 شکل گرفت. روملو لوکاکو موفق شد پاس اونانا روی ارسال تروسارد را به راحتی به گل تبدیل کند اما بررسی سیستم کمک داور ویدیویی نشان داد که گل در موقعیت آفساید به ثمر رسیده و مورد قبول قرار نگرفت.

در دقیقه 59 اولین شوت به چارچوب تروسارد خطرناک بود اما دوبراوکا موفق شد آن را به خوبی مهار کرده و یک بار دیگر دروازه اسلواکی را نجات دهد. در دقیقه 62 باکایوکو فرصت خوب گلزنی پس از مهار ناقص دوبراوکا روی ارسال دوکو را از دست داد و ضربه زمینی او در نزدیکی دروازه توسط هانکو مهار شد.

اسلواکی بازی را با ضدحملات حساب شده دنبال می‌کرد و در دقیقه 77 ضربه پشت پای استرلیک روی ارسال شرانز از نزدیک تیرک عمودی به بیرون رفت.

بلژیک بی مهابا حملات دنباله‌داری را روی دروازه اسلواکی دنبال می‌کرد و آن‌ها در دقیقه 86 به گل رسیدند اما این گل هم در کمال ناباوری مورد قبول نبود.

لویس اوپندا پس از نفوذ به محوطه جریمه اسلواکی موفق شد با پاس عرضی فرصت گلزنی لوکاکو را ایجاد کند اما به دلیل خطای هندی که قبل از دریافت توپ انجام داده بود، این گل مردود اعلام شد.

بازی به دلیل توقف‌هایی که داشت با 7 دقیقه وقت اضافه همراه شد که این مدت زمان فرصت بیشتری به بلژیک داد تا تیم حریف را تحت فشار بگذارد.

در دقیقه 90+3 کوین دی‌بروینه تصمیم گرفت روی حرکت انفرادی شانس خود برای تغییر نتیجه بازی را امتحان کند و پس از نفوذ به محوطه جریمه با ضربه زمینی دروازه اسلواکی را تهدید کرد اما دوبراوکا به راحتی آن را مهار کرد.

در نهایت تلاش شیاطین سرخ برای جلوگیری از شکست در این دیدار بی اثر بود و آن‌ها در یکی دیگر از نتایج عجیب امروز از اسلواکی شکست خوردند.

ترکیب اصلی بلژیک: کاستیلز، کاستانیه، فائس، دباست، کاراسکو، ‌مانگالا، اونانا، تروسار، دی‌بروینه، دوکو، لوکاکو

ترکیب اصلی اسلواکی: دوبراوکا، هانکو، اشکرینیار، واورو، پکاریک، ‌دودا، لوبوتکا، کوکا، هاراسلین، بوزنیک، شرانز

شرح گل:

بلژیک ۰-۱ اسلواکی (شارانز دقیقه ۷): برخلاف جریان بازی، اشتباه عجیب مدافعان بلژیک باعث شد که این تیم گل اول بازی را دریافت کند. کوچکا بازیکنی بود که موفق شد با توپ ربایی خودش از مدافعان بلژیک، ضربه اول را به سمت دروازه شیاطین سرخ شلیک کند و پس از مهار کاستلز، در ریباند شارانز گل نخسته بازی را به ثمر رساند.

لحظات حساس:

روملو لوکاکو پس از اینکه حرکتش را در عمق خط دفاعی اسلواکی آغاز کرده بود، می‌توانست دروازه را باز کند اما بی‌دقتی او عاملی بود تا یک موقعیت دیگر هم از دست برود.

حملات پی در پی بازیکنان بلژیک بی حاصل بوده و در طرف مقابل هم بازیکنان اسلواکی روی ضدحملات حساب باز کرده‌اند.

بدشانس مانند روملو لوکاکو! ضربه‌ خوب تروسارد در لحظه آخر به پای لوکاکو برخورد کرد و با اینکه توپ وارد دروازه شد داور این گل را آفساید اعلام کرد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/55m8lq

آخرین اخبار