تاریخ انتشار: 1395/05/14 20:54
کد خبر: 269894

رضایی: موافق شیب تند تعویض نسل ها در واترپلو نیستم

مربی تیم ملی واترپلو گفت: با تعویض نسل ها در تیم های ملی با شیب تند موافق نیستم
رضایی: موافق شیب تند تعویض نسل ها در واترپلو نیستم

به گزارش سرویس ورزش های آبی فرتاک ورزشی، هفته پیش تیم ملی واترپلو جوانان کشورمان در مسابقات آسیایی اندونزی موفق به کسب مدال برنز شد و مجوز حضور در مسابقات جهانی را بدست آورد. به این بهانه با مربی تیم ملی به گفتگو نشستیم.

وحید رضایی مربی تیم ملی واترپلو در پاسخ به این پرسش که آیا موفقیت تیم ملی واترپلو بر اساس شانس بوده است یا خیر اظهار کرد: تمرینات تیم های جوانان و بزرگسالان بر اساس برنامه پیش می رود. رشد بدست آمده در این مدت، حاصل برنامه ریزی صحیح بوده است. معتقدم در اندونزی بدشانسی آوردیم. می توانستیم چین و قزاقستان را شکست دهیم. در دفاع خوب عمل کردیم و در حمله به اهدافمان دست پیدا کردیم.

رضایی ادامه داد تیم جوانان در هر رشته ورزشی رده ای قابل تکیه نیست. اگر نگاهی به مسابقات اندونزی بیندازیم می بینیم با ژاپن مساوی کردیم و به چین و اندنزی باختیم. این فراز و نشیب ها باعث شد تکلیف تیم ها تا روز و بازی آخر محرز نشود. این نشان می دهد سطح تیم ها به یکدیگر نزدیک و نتایج نیز بهم پیوسته بود.

وی درباره برنامه های کادر فنی تیم ملی بزرگسالان برای حضور در مسابقات آسیایی توکیو تصریح کرد برنامه مسابقات داخلی و خارجی را به فدراسیون ارائه کردیم. اردوی اسپانیا و برگزاری بازی تدارکاتی با چین و گرجستان از جمله برنامه های کادر فنی است. خوشبختانه امکانات پایه و سخت افزاری خوبی در اختیار داریم و تنها آن چه که اهمیت دارد هماهنگی های مربوط به بازی های تدارکاتی است قصد داریم با چند کشور دیگر بازی تدارکاتی داشته باشیم که فدراسیون پیگیر آن است.

مربی تیم ملی واترپلو درباره جوان گرایی در واترپلو خاطر شان کرد موافق شیب تند تعویض نسل ها در واترپلو نیستم. جوانانی در اوج سن شغل، تحصیل و ازدواج هستند وارد تیم ملی می شوند. کادرفنی برای گرفتن نتیجه بر روی بازیکنان فشار وارد می کنند. بازیکنان تا جایی این فشار را تحمل می کنند. بعد از آن می پرسند چرا باید این همه فشار را تحمل کنیم و از تیم دست می کشند. تمرین بدون حضور در میادین مهم انگیره بازیکنان را ازبین می برد. به همین دلیل است که شاهد نسل های پاره پاره در واترپلو هستیم و بازیکنانی داریم که با سابقه یک دهه حضور در تیم ملی هنوز در یک تورنمنت مهم و بازی های آسیایی شرکت نداشته اند.

 

 

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/4y57db

اخبار مرتبطآخرین اخبار


۲۵ بازیکن به دور جدید اردوی تیم‌ملی واترپلو دعوت شدند

واترپلوی ایران و بر سکوی سوم جوانان آسیا ایستاد
رقابت های واترپلوی جوانان آسیا؛