تاریخ انتشار: 1401/04/07 12:06
کد خبر: 20072

پیشنهاد رئیس فدراسیون جهانی تکواندو به ساعی

رئیس فدراسیون جهانی تکواندو با ابراز خرسندی از حضور دارنده 3 مدال المپیک در رأس فدراسیون تکواندو ایران؛ از افزایش همکاری‌های دو جانبه در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
پیشنهاد رئیس فدراسیون جهانی تکواندو به ساعی

هادی ساعی برای اولین بار بعد از انتخاب به عنوان رئیس فدراسیون تکواندو کشورمان، روز گذشته به همراه اصغر رحیمی مدیر فنی تیم‌های ملی و رئیس کاروان ورزشی کشورمان در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی با حضور در مقر WT در سئول با «چانگ وون چو» رئیس فدراسیون جهانی تکواندو دیدار و گفتگو گردند.

در این جلسه هادی ساعی رئیس فدراسیون تکواندو کشورمان ضمن ارائه گزارشی از شرایط تکواندو ایران، برنامه‌های آتی خود برای حضور پرقدرت تکواندو ایران در سطح تکواندو جهان طی 4 سال آینده را تشریح کرد.

دکتر «چو» رئیس فدراسیون جهانی نیز با ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه عنوان کرد: مبارزات هادی ساعی را سال‌ها در میادین مهم جهانی و المپیک مشاهده کرده و لذت بردم. ساعی را چون فرزند خود دوست دارم و بدون شک حضور یکی از نامداران تکواندو دنیا با 2 طلا و یک برنز المپیک در رأس فدراسیون تکواندو ایران باعث شکوفایی این رشته خواهد شد. فدراسیون جهانی هر گونه کمکی که لازم باشد انجام خواهد داد تا تکواندو ایران چون گذشته در سطح جهان به عنوان یکی از کشورهای مطرح دنیا حاضر شود.

وی که از درخشش تیم بانوان ایران و کسب عنوان قهرمانی آسیا مطلع شده بود، با تبریک این عنوان ارزشمند به ساعی اظهار داشت: کسب این عنوان با توجه به محدودیت‌هایی موجود خیلی با ارزش است و این قهرمانی ثابت می‌کند که تکواندو ایران پتانسیل بالایی دارد و من پیشنهاد می‌کنم که ایران میزبانی مسابقات تکواندو زنان کشورهای اسلامی را برعهده بگیرد.

این پیشنهاد دکتر «چو» با استقبال رئیس فدراسیون تکواندو کشورمان همراه شد و عنوان کرد:  این میزبانی باعث افتخار جامعه ورزش ایران اسلامی و از اعتماد فدراسیون جهانی تشکر می‌کنم.

ساعی ارائه پاسخ قطعی را به بازگشت به تهران، بررسی شرایط و مشورت با مسئولان ورزش کشور منوط کرد.

رئیس فدراسیون جهانی در این جلسه در خصوص بازی‌های همبستگی کشورهای در گفتگو با اصغر رحیمی سرپرست کاروان ورزشی ایران در این بازی‌ها ابراز امیدواری کرد بتواند با حضور در قونیه این رقابت ها را از نزدیک تماشا کند.

در پایان این جلسه رئیس فدراسیون تکواندو کشورمان از دکتر «چو» دعوت کرد تا با سفر به تهران از امکانات تکواندو کشورمان بازدید بعمل آورد که مورد قبول رئیس فدراسیون جهانی قرار گرفت و مقرر شد در خصوص تاریخ آن هماهنگی‌های لازم صورت گیرد.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/45agmo

اخبار مرتبطآخرین اخبار


امضای وزیر ورزش پای حکم ریاست هادی ساعی در تکواندو