تاریخ انتشار: 1395/04/29 15:41
کد خبر: 273080

حادثه مرگبار نمک آبرود و توضیحات انجمن جت اسکی در این باره+عکس

انجمن جت اسکی و جت بُت ایران در مورد حادثه منجر به درگذشت یکی از هموطنان توضیحاتی ارائه داد.
حادثه مرگبار نمک آبرود و توضیحات انجمن جت اسکی در این باره+عکس

به گزارش فرتاک ورزشی، سایت انجمن جت اسکی و جت بُت ایران که زیر نظر فدراسیون انجمن‌های ورزشی فعالیت می‌کند با اشاره به حادثه برخورد دو جت اسکی در منطقه نمک آبرود که منجر به درگذشت یک فرد شد، نوشت:

انجمن جت اسکی و جت بت ایران ضایعه تاسف‌بار تصادف دو جت اسکی که در ساعت 11:40 صبح در منطقه نمک آبرود منجر به فوت یکی ازهموطنان عزیزمان به نام روح‌الله فراهانی گردید را به خانواده محترم ایشان و جامعه ورزشی تسلیت عرض می‌نماید.

متاسفانه باز هم دخالت نیروی دریابانی و شرکت لوتوس حادثه دیگری را رقم زد، از این رو انجمن به شدت این مسئله را پیگیری کرده و گزارشات مربوطه را به بازپرسی محترم شعبه یک دادسرای نظامی ساری ارسال و از طریق کمیته حقوقی انجمن پیگیر این مسئله می‌باشد.

یادآوری و تذکر:

باشگاه‌هایی که گواهینامه راندن جت اسکی را نداشته باشند به شدت با آنها برخورد قانونی می‌گردد.

داشتن گواهینامه به غیر از گواهینامه انجمن جت اسکی غیرقانونی می‌باشد.

کسانی که زیر نظر دریابانی و شرکت لوتوس مجوز فعالیت دارند با آنها نیز برخورد قانونی خواهد شد.

طبق قانون امور حاکمیتی و ذاتی انجمن قابل واگذاری نیست، بنابراین فعالیت دریابانی ولوتوس در این زمینه غیرقانونی بوده و این مسئله از طریق مراجع قضایی درحال پیگیری می‌باشد.

کسانی که قصد فعالیت در این زمینه را دارند باید ازکمسیون ماده 5 استان مربوطه مجوزهای لازم را دریافت نمایند.

مواد قانونی و امور حاکمیتی فدراسیون‌ها و انجمن های ورزشی:

بر وفق ماده یک اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی آماتوری جمهوری اسلامی ایران: فدراسیون‌های ورزشی آماتوری جمهوری اسلامی ایران که در این اساسنامه فدراسیون نامیده می‌شوند، موسسات عمومی غیردولتی و دارای شخصیت حقوقی هستند که براساس مشی و اصول ورزشی تعیین شده به موجب منشور المپیک با مراعات شئون اسلامی و مقتضیات ملی و به عنوان بالاترین مرجع ذی‌صلاح در هررشته ورزشی تشکیل و در چهارچوب این اساسنامه با هماهنگی سازمان تربیت بدنی و رعایت قوانین مربوط فعالیت می‌نمایند.

کمیسیون اصلی ماده پنج وزارت ورزش و جوانان:

شناورهای ورزشی در محدوده آب‌های داخلی و مطابق مواد (1) و (2) مصوبه شماره 32465/5 مورخ 91/5/1 کمیسیون اصلی ماده پنج وزارت ورزش و جوانان با رعایت بویه‌گذاری و جدا سازی محل تردد در دریا و رعایت بند(5) ماده (3) آیین‌نامه اجرایی قانون تاسیس باشگاه های ورزشی و ورزشگاه توسط مردم با نظارت دولت مصوب 1369 الزامی می‌باشد.

مطابق مواد (4)، (6) و بند (3) ماده(8) قانون تاسیس سازمان تربیت بدنی سابق، متولی عام و خاص هرگونه فعالیت ورزشی، صدور و لغو پروانه باشگاه‌ها، ایجاد هماهنگی فعالیت‌های مرتبط با تربیت بدنی در آموزشگاه‌ها، فدراسیون‌ها ،هیئت‌های ورزشی و دفتر مراکز تربیت بدنی، در صلاحیت ذاتی این وزارت خانه می‌باشد.

فدراسیون جهانی جت بت و جت اسکی در سال 1974 میلادی تاسیس گردیده و در حال حاضر در فهرست رشته های مورد تائید کمیته بین المللی المپیکIOC) Recognized Sport Lists) و سازمان جهانی (Sport Accord) قرار دارد و فدراسیون انجمن‌های ورزشی به عنوان نماینده کشورمان عضو فدراسیون‌های جهانی مربوطه بوده و فدراسیون بین‌المللی دخالت هیچ نهاد دیگر ایرانی را نخواهد پذیرفت.

توجها مستند به تبصره ذیل ماده (15) قانون تاسیس سازمان تربیت بدنی سابق، تشکیلات و وظایف فدراسیون‌ها و هیئت‌های ورزشی با توجه به مقررات بین‌المللی و آیین‌نامه‌های کمیته ملی المپیک تعیین می‌شود و به تصویب سرپرست سازمان خواهد رسید.

فلذا هرگونه اقدام ورزشی و تفریحی در حیطه فعالیت ورزشی مبحوث عنه بدوا نیاز به اخذ مجوز از کمیسیون ماده پنج امور باشگاه ها دارد. ستاد و ادارات کل ورزش و جوانان تابعه و با هماهنگی انجمن مذکور متصور خواهد بود .

 

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/3ezbgp

آخرین اخبار