تاریخ انتشار: 1403/03/12 19:57
کد خبر: 1276507

چشمی: لطفا از جوانمردی و فوتبال پاک حرف نزنید!

مدافع تیم فوتبال استقلال مدعی است که پرسپولیس با اتفاقات داوری قهرمان شده است و در غیر این صورت، استقلال باید این عنوان را به دست می‌آورد.
چشمی: لطفا از جوانمردی و فوتبال پاک حرف نزنید!

به گزارش فرتاک ورزشی

روزبه چشمی، کاپیتان دوم استقلال بعد از نایب‌قهرمانی تیمش در لیگ برتر گفت: من اول به بچه‌های تیم و هواداران که سنگ تمام گذاشتند، خسته نباشید می‌گویم. ما از اول فصل هر وقت راجع به داوری حرف زدیم، هفته بعد از آن وقیحانه اتفاقات بدتری رخ داد. یعنی از عمد. گفتند حالا که اعتراض می‌کنید هفته بعد سوت عجیب‌تری می‌زنیم! الان به آفساید معترضید، هفته بعد برای‌ حریف‌تان پنالتی می‌گیریم و آفساید واضح‌تر را گل اعلام می‌کنیم.

وی ادامه داد: در این فوتبال با این مدل، خیلی سال‌ها جنگیدیم و نشد و جام را واگذار کردیم اما امسال کار از این ماجراها گذشته بود. ما با آن تیم به هیچ وجه برابر نبودیم. قطعاً در یکسری از بازی‌ها اشتباه از خودمان هم بود، اصلاً منکر نمی‌شوم که یک جاهایی باید امتیاز می‌گرفتیم که نگرفتیم اما این همه امتیاز و این همه اتفاقات عجیب است. یکی از بازیکنان حریف گفته روح جوانمردی و قهرمانی پرسپولیس؛ تو را به خدا شما از جوانمردی حرف نزنید. شما اصلاً فوتبال را زیر سوال بردید. امشب هم با گل آفساید بردید اما حرف از مصاحبه استقلالی‌ها و جوانمردی می‌زنید؟ یا خودتان را مسخره کرده‌اید یا مردم را. مگر می‌شود هر هفته؟ این سه هفته ببینید چه اتفاقاتی برای‌تان رخ داد. دوست دارید این مدلی قهرمان شوید، مبارک‌تان باشد. فقط خدا را شکر کنید و حرف از قهرمانی و جوانمردی نزنید.

چشمی افزود: اگر VAR را هم بیاورند باز هم قوانین جدید در می‌آورند. ما استاد این هستیم که از خودمان قانون در بیاوریم. بایستید تا وی.ای.آر بیاید و بعد خواهید دید که همه جای دنیا یک قانون دارد و اینجا قانونی دیگر. ما شانس قهرمانی داشتیم، حتی یک درصد. این وضعیت است برای ما درست کرده‌اند؟ اگر قهرمان می‌شدیم می‌خواستید در ورزشگاه خالی جشن بگیریم؟ ما ۵۰ درصد شانس داشتیم، یعنی چه که هوادار ما را به ورزشگاه راه ندادند. فدراسیون موظف بود بازی ما را در ورزشگاهی برگزار کند که مجوز ورود تماشاگر داشته باشد. چرا بازی حریف با پیکان به قزوین منتقل شد؟ ورزشگاه آزادی مگر سکوی خراب ندارد؟ پس چگونه در تمام نقاط ورزشگاه هوادار نشسته بود؟ چه کسی دارد کار شما را راه می‌اندازد؟ معرفی کنید اسمش را بدانیم. در داوری دخالت می‌کنند، در چینش داوری دخالت می‌کنند، در انتخاب ورزشگاه و سکو دخالت می‌کنند. آقا این کارها را نکنید و اگر می‌کنید دیگر درباره روح جوانمردی و فوتبال پاک حرف نزنید!

آیا از مسئولان فدراسیون فوتبال کسی برای جشن قهرمانی استقلال به ورزشگاه آمده بود؟ چشمی در پاسخ به این سوال گفت: بغل زمین یک بنده‌خدایی بود که داد و بیداد و شلوغ می‌کرد. فکر می‌کنم تیم محبوبش در آزادی بود و دلش نمی‌خواست اینجا باشد. ما آنچنان از ایشان دل خوش نداشتیم که بیاید اینجا.

یکی از خبرنگاران از چشمی پرسید منظورش رفعتی است که او پاسخ داد: آیا مسئول دیگری هم دیدید؟ مشخص است از کدام مسئول حرف می‌زنم.

چشمی در پایان گفت: ما در طول فصل تلاش کردیم به حریف نبازیم و امسال تمام زندگی‌مان را گذاشتیم. واقعاً در حق ما نامردی کردند، چون قهرمان نشدن ما فوتبالی نبود.

خبرنگاری از چشمی پرسید «این صحبت‌های تند باعث نشود از تیم ملی خط بخوری» و کاپیتان استقلال در پاسخ گفت: من اردوی بعد از جام ملت‌ها را هم دعوت نشدم. در مورد تیم ملی هم یک بار گفتم که من بازی بد هم در تیم ملی داشتم. خیلی جاها هم مقصر بودم اما قطعاً من مقصر صددرصد حذف تیم ملی نبودم. گفتند یکسری بازیکن مسن هستند اما من قطعاً جزو آنها نبودم. پس حذف من می‌تواند دلیل فنی داشته باشد اما من مقصر حذف از جام ملت‌ها نبودم. همه این حرف‌ها شاید به ضرر من تمام شود. الان هم به این خاطر عصبانی‌ام که زندگی‌مان را گذاشتیم اما کاری کردند که قهرمان نشویم.


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/dj5zjq

آخرین اخبار