تاریخ انتشار: 1403/01/26 09:14
هفته حساس لیگ و تصمیم مهم فدراسیون
کد خبر: 1272797

پرسپولیس - سپاهان، تراکتور - استقلال با VAR

کمیته داوران فدراسیون فوتبال درخواست جالب توجهی از ریاست فدراسیون برای برگزاری هفته بیست و پنجم رقابت‌های لیگ برتر داشته است.
پرسپولیس - سپاهان، تراکتور - استقلال با VAR

به گزارش فرتاک ورزشی

هفته بیست و سوم رقابت‌های لیگ برتر با پیروزی استقلال و پرسپولیس که دو مدعی باقی‌مانده قهرمانی هستند، ادامه پیدا کرد و آبی‌پوشان توانستند با پیروزی در اراک همچنان به صدرنشینی ادامه بدهند. این هفته اما در شرایطی به پایان رسید که بحث و جدل بر سر مسائل داوری هم در تهران و هم اراک وجود داشت.

هفته 24 رقابت‌های لیگ برتر نیز در روزهای پایانی هفته جاری و یکشنبه هفته آینده ادامه پیدا می‌کند. استقلال در تهران به مصاف شمس آذر قزوین خواهد رفت و پرسپولیس هم به آبادان سفر می‌کند تا با صنعت نفت بازی کند.

اما درخواست کمیته داوران فدراسیون فوتبال که در فصل جاری بیشترین فشارها را به دلیل اشتباهات متعدد داوری تحمل کرده برای برگزاری هر چه بهتر و بی‌حاشیه‌تر هفته بیست و پنجم رقابت‌های لیگ برتر است که استقلال باید در ورزشگاه یادگار امام تبریز به مصاف تراکتور برود و پرسپولیس هم در ورزشگاه آزادی از سپاهان میزبانی می‌کند.

در واقع درخواست کمیته داوران از ریاست فدراسیون فوتبال این بوده که شرایط برگزاری دو دیدار سرنوشت‌ساز هفته 25 با استفاده از سیستم کمک داور ویدئویی برگزار شود تا حرف و حدیث پس از پایان این دو مسابقه تعیین کننده به پایین‌ترین حد ممکن برسد. این درخواست در اتوماسیون اداری فدراسیون به تاج ارسال شده که هنوز پاسخی به همراه نداشته است.

3gaj5s2l

این درخواست در حالی از سوی کمیته داوران به ریاست فدراسیون داده شده که پیش‌تر دو دربی رفت و برگشت پایتخت که هر دو با تساوی به پایان رسید، با استفاده از کمک داور ویدئویی و با قضاوت موعود بنیادی‌فر و وحید کاظمی انجام شد و البته سایر تیم‌های مدعی نظیر سپاهان و تراکتور به این وضعیت و تبعیضی که میان آنها و استقلال و پرسپولیس وجود دارد، اعتراض داشتند.

حالا باید دید واکنش مهدی تاج و سایر اعضای هیئت رئیسه فدراسیون به این درخواست چه خواهد بود و در صورت موافقت آنها چه زمانی این تصمیم به‌صورت رسمی تایید خواهد شد.

5ar2uw4g

گفتنی است این درخواست کمیته داوران از ریاست فدراسیون در شرایطی مطرح شده که جواد نکونام سرمربی استقلال در نشست خبری خود پس از پیروزی در ورزشگاه امام خمینی اراک از مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ درخواست کرد که تمام بازی‌های باقی‌مانده استقلال و پرسپولیس با سیستم کمک داور ویدئویی برگزار شود.

در همین راستا روز گذشته نیز مهدی تاج در جریان انتخابات هیئت فوتبال استان گیلان درباره VAR مورد سوال قرار گرفت و قول داد که از فصل آینده مسابقات لیگ برتر با استفاده از سیستم کمک داور ویدئویی برگزار خواهد شد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/66ne7j

آخرین اخبار