تاریخ انتشار: 1396/02/12 15:31
گزارش آ.اس
کد خبر: 213446

دلیل افت عجیب مثلث MSN بارسلونا

مسی، لوئیس سوارز و نیمار فاصله زیادی برای رسیدن به رکورد گلزنی دو سال اخیر خود دارند.
 دلیل افت عجیب مثلث MSN بارسلونا

لوئیس سوارز، لیونل مسی و نیمار سومین فصل پیاپی است که به رکورد ۱۰۰ گل در یک فصل نزدیک می‌شوند. MSN تاکنون ۹۸ گل به ثمر رسانده اما نسبت به فصل‌های گذشته در این مدت کمتر گلزنی کرده است. سه مهاجم آبی‌اناری‌ها هنوز به رکورد ۱۲۲ گل فصل نخست و ۱۳۱ گل سال گذشته نرسیده اند.

نیمار تنها ۱۵.۳ درصد گل‌های MSN را در این سال به ثمر رسانده است. کاهش آمار گلزنی نیمار در این فصل در دیر رسیدن رکورد MSN، در سال‌های گذشته نقش اساسی داشته است.

سه مهاجم بارسا فصل گذشته (۱۶ – ۲۰۱۵ ) هر ۱۰۲.۵ ‌دقیقه، یک گل به ثمر می‌رساندند و آمار خود را نسبت به فصل ۱۵ – ۲۰۱۴ (۱۰۴.۰۱ یک گل در هر ‌دقیقه) بهتر کردند. در این فصل به ۱۱۹.۸۶ گل در هر ‌دقیقه رسیده است. دلیل این اتفاق، نیمار است که به طرز قابل توجهی آمار گلزنی‌اش ضعیف شده است. او دو فصل پیش ۳۹ گل (هر ۱۰۵.۰۷ ‌دقیقه برای گل) به ثمر رساند و اکنون این آمار به ۲۴۰.۸ ‌دقیقه برای هر گل رسیده است.

مسی امسال منجی MSN بوده است. او بهترین آمار گلزنی‌اش را در سه فصل اخیر به ثبت رسانده است. مهاجم آرژانتینی هر ۸۳.۵۱ ‌دقیقه یک بار گلزنی می‌کند که در فصل گذشته ۱۰۳.۱۴ بود. ستاره بارسلونا ریتم گلزنی‌اش را حفظ کرد و نسبت به سال گذشته هشت گل بیشتر به ثمر رساند و ۹ بار بیشتر از دو فصل پیش گلزنی کرد.

از طرفی سوارز هم نتوانسته آمار گلزنی‌اش را در فصل گذشته حفظ کند. او فصل ۱۵ – ۲۰۱۴ تنها ۲۵ گل به ثمر رساند (به خاطر محرومیت از ۲۵ اکتبر توانست برای بارسلونا بازی کند) اما فصل گذشته ۵۹ بار برای بارسا گلزنی کرد. دارنده کفش طلا اکنون ۳۴ گل به ثمر رسانده است.

آمار گلزنی MSN نسبت به فصل‌های ضعیف‌تر شده است و برای به ثمر رساندن هر گل، ۱۷ ‌دقیقه بیشتر از سال‌های پیش زمان صرف می‌کنند. همین موضوع در از دست رفتن جام‌ها موثر خواهد بود.

MSN در فصل اول شکل گیری اش کمک کرد بارسا فاتح سه گانه شود و سال گذشته نیز تقش مهمی در قهرمانی بارسا در لالیگا و کوپا دل ری داشت. آبی اناری ها در فصل جاری نیز هنوز شانس قهرمانی در کوپا دل ری و لالیگا را دارند.


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/4y9mdb

اخبار مرتبطآخرین اخبار


غیبت MSN و پیکه در جام حذفی