تاریخ انتشار: 1395/05/23 15:45
کد خبر: 268019

فلپس: این بار دیگر خداحافظی‌ام قطعی است

مایکل فلپس در نشست خبری خود تایید کرد: مسابقه بعدی که امشب برگزار می‌شود، آخرین مسابقه المپیکی‌ من خواهد بود
فلپس: این بار دیگر خداحافظی‌ام قطعی است

به گزارش سرویس المپیک فرتاک ورزشی،مایکل فلپس ۳۱ ساله که بیشترین تعداد مدال طلا در تاریخ المپیک را دارد، پیش از این در  المپیک لندن ۲۰۱۲  اعلام بازنشستگی کرده بود اما دو سال بعد دوباره تصمیم گرفت که در مسابقات  المپیک ریو نیز شرکت کند.

 
به نظر این تصمیم فلپس درست بوده زیرا او در این المپیک توانست چهار مدال طلا و یک نقره را به کارنامه خود اضافه کند.
 
او در حال‌ حاضر ۲۷ مدال المپیک دارد که ۲۲ مدال آن طلا است. فلپس امشب (شنبه) در مسابقه تیمی چهار در ۱۰۰ متر برای آخرین مدال طلای المپیک خود تلاش می‌کند. او تایید کرد که این مسابقه آخرین مسابقه  المپیکی او خواهد بود.
 
فلپس در این خصوص افزود: برایم کافی است که "چاد و دایرز " از من خواسته‌اند که چهار سال دیگر هم کار کنم. هم تیمی‌هایم در ۸۰۰ متر آزاد امدادی نیز همین را از من خواستند. من چهار سال دیگر فعالیت نخواهم کرد و سر این حرفم خواهم بود.
 
فلپس در ادامه افزود: من توانستم همه کار انجام دهم. من ذهنم را در این ورزش گذاشتم. ۲۴ سال فعالیت کرده‌ام. از پایان این کار راضی و خشنودم. توانستم آن طور که می خواستم این ورزش را به پایان برسانم. به همین خاطر راضی هستم. من برای بازنشستگی‌ام آماده ام. از این مساله خوشحالم. در حال‌ حاضر از نظر ذهنی آماده‌ تر از چهار سال‌ قبل هستم. الان آماده‌ام که وقت بیشتری را با فرزندم و همسرم سپری کنم. بیشتر از این مسابقه نمی‌دهم. چندین بار این حرف را زده‌ام. من در لندن هم سوگند خوردم که دیگر بر نمی گردم اما این بار اگر کاغذی هم جلویم بگذارند امضا می‌کنم که دیگر بر نمی گردم.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/4vpvjn

اخبار مرتبطآخرین اخبار


تاریخ‌سازی فلپس با کسب بیست و دومین طلای المپیک