تاریخ انتشار: 1395/04/05 17:01
کد خبر: 275843

شرفی :قول کسب سهمیه منطقی نبود

مربی تیم ملی بوکس در رقابتهای جهانی باکو گفت: سطح این رقابتها بسیار بالا بود و متاسفانه چوب نداشتن بازی تدارکاتی را خوردیم.
شرفی :قول کسب سهمیه منطقی نبود

به نقل از مهر، اصغر اشرفی در خصوص نتیجه ضعیف تیم ملی در مسابقات جهانی باکو  عنوان کرد: در عمرم چنین رقابتهایی را ندیده بودم. هرگز فکر نمی کردم ۱۰۵ کشور با ۴۹۶ شطرنجباز در این مسابقات شرکت کنند. فکر می کنم رکورد تعداد شرکت کننده در باکو شکست. با این شمار بوکسور کار نمایندگان ما هم برای کسب سهیمه المپیک در میان تنها ۳۹ سهمیه توزیع شده خیلی سخت بود.

 

وی ادامه داد: کار بوکسورهای ما بد نبود. مثلا فروتن گل آرا به قرعه بدی خورد. قاسمی پور باید در دیدرا دومش به مصاف بوکسوری رنکینگ دار می رفت. محمدپور بازی را مقابل نفر چهارم رنکینگ جهانی واگذار کرد و باقی بوکسورها نیز در شرایط سخت و دشواری حذف شدند.

 

مربی تیم ملی بوکس دلیل نتیجه نگرفتن در باکو را این طور توضیح داد: سطح این مسابقات بالاست. ما چوب نداشتن بازی تدارکاتی را خوردیم. مثلا شهیدی فر مبتدی وار بازی کرد چون اصلا میدان ندیده بود و درمجموع شانسی برای ما باقی نماند و سالار غلامی آخرین شانسمان هم باوجود همه شایستگی هایش از گردونه رقابتها حذف شد.

 

اشرفی در پاسخ به این سوال که آیا به نظر شما قول کسب سهمیه المپیک منطقی بود گفت: به نظرم با این شرایط قول کسب سهیمه منطقی نبود.تمام مربیان دست به دست هم دادیم، من، امیری و استکی به آقای انصاری کمک کردیم.خواستیم بشود اما نشد. حاج آقا ناطق هم به محل مسابقه آمد و شرایط را از نزدیک دید.کسب نتیجه با این حریفان خیلی دشوار بود.

 

وی در خصوص مشکلات بوکس ایران خاطرنشان کرد: اولین مشکل، مربوط به مسائل آموزش پایه ای بوکس است که البته حل شدنی است. اما آنچه دغدغه اصلی است مربوط به مشکلات مالی می شود. بوکسورها حقوقی دریافت نمی کنند و بازی تدارکاتی هم ندارند. نمی شود چشم و گوش بسته به مسابقات رفت و نتیجه گرفت. بوکسورهای ما باید میدان دیده شوند و اگر هم شاریط رفتن به تورنمنتهای مختلف را نداریم سعی کنیم تیمهای خارجی را به ایران دعوت کنیم.

 

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/4vpaen

آخرین اخبار