تاریخ انتشار: 1399/09/11 02:08
کد خبر: 49679

درخواست قصاص چشم بعد از درگیری به خاطر نگاه چپ / دادگاه تهران برگزار شد

پسر جوان که در درگیری به خاطر نگاه چپ، چشمش کور شده در دادگاه درخواست قصاص چشم را مطرح کرد. اما متهم منکر جرمش شد و گفت بی گناه است.
درخواست قصاص چشم بعد از درگیری به خاطر نگاه چپ / دادگاه تهران برگزار شد

محرم سال گذشته وقوع درگیری دسته جمعی در یکی از خیابان های نظام آباد به پلیس اعلام شد که در آن درگیری پسر 25 ساله ای به نام ایمان زخمی و به بیمارستان منتقل شد . وی که از ناحیه سر و صورت آسیب دیده بود تحت درمان قرار گرفت اما چشم راستش به خاطر شدت جراحات نابینا شد .

 ایمان پس از ترخیص از بیمارستان از دو مرد جوان که با وی درگیر شده بودند شکایت کرد. به این ترتیب قاسم و کیوان ردیابی و بازداشت شدند و در بررسی ها مشخص شد در آن درگیری کیوان فقط شاهد بوده و قصد میانجگری داشته است .

به این ترتیب برای قاسم کیفرخواست صادر و پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد .

 نزاع خونین در نظام آباد تهران یک مصدوم برجای گذاشت

در ابتدای جلسه ایمان روبه روی قضات ایستاد و گفت: محرم پارسال برای دیدن دسته های عزاداری به خیابان رفته بودم که با قاسم به خاطر نگاه چپ درگیر شدم. او داد و فریاد را انداخت و تعداد زیادی برای میانجیگری وارد دعوا شدند .من نمی خواستم دعوا بالا بگیرد اما او یک باره چاقو کشید و ضربه‌ای به صورتم زد که موجب زخمی شدن صورتم و نابینایی چشم راستم شد .از آن روز به بعد زندگی ام سیاه شد و این ماجرا تاثیر بدی در روحیه خودم و خانواده ام گذاشته است. پزشکان از بازگشت بینای ام قطع امید کرده اند و من برای همیشه نابینا شده‌ام. به همین خاطر تقاضای قصاص چشم دارم.

سپس متهم در جایگاه ویژه‌ ایستاد و گفت : من و ایمان از قبل در محل با هم درگیر شده بودیم اختلاف کوچکی با هم داشتیم .آن شب به خاطر نگاه چپ بار دیگر با هم دعوا کردیم و من برای ترساندن او چاقو کشیدم. اما ضربه ای به صورتش نزدم.در آن درگیری چند نفر دیگر هم حضور داشتند و ممکن است یکی از آنها با چاقو به صورت ایمان او ضربه زده و موجب نابینایی او شده باشد .

با پایان دفاعیات متهم ، قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/4djo6p

اخبار مرتبطآخرین اخبار