تاریخ انتشار: 1397/01/30 23:59
کد خبر: 151307

عبور فرنگی کاران از فیلتر اول/ از پیروزی ناباورانه نادری خادم تا رفتار غیر منطقی زیدوند!

فرنگی کاران ایرانی برای کسب سهمیه مرحله دوم انتخابی تیم ملی کشتی بزرگسالان رو در روی هم قرار گرفتند .
عبور فرنگی کاران از فیلتر اول/ از پیروزی ناباورانه نادری خادم تا رفتار غیر منطقی زیدوند!

فرزاد نادی؛ مسابقات پس از سال ها دوباره در سالن قدیمی 7 تیر برگزار شد که این امر حضور تماشاگران را در سالن سهولت بخشیده بود.

اولین خبری که بعد از اعلام قرعه ها نظر همگان را به خود جلب کرد اعلام انصراف تعدادی از کشتی گیرانی بود که نام آنها در قرعه کشی درج شده بود اما به دلالیل پزشکی در لحظه آخر اعلام انصراف کرده بودند که می توان در میان آنها به پیام بویری و یوسف قادریان اشاره کرد.

آغاز مسابقات با دو شگفتی همراه بود که نوید انتخابی جذابی را به علاقه مندادن به کشتی فرنگی می داد و آن شگفتی ها شکست پژمان پشتام و فرشاد بلفکه در وزن 77 کیلوگرم در گام نخست با ضربه فنی بود.

در وزن اول رامین باستان پدیده مسابقات بود و تا پای فینال تمام مدعیان را با سخت کوشی خود مغلوب کرد اما در فینال در مقابل مسلم نادری خادم باتجربه تن به شکست داد و دوم شد.

در وزن 60 کیلو گرم کار برعکس 55 کیلوگرم پیش رفت و در کشتی پایانی رضا عباسی 19ساله به راحتی از سد محمد فقیری با تجربه گذشت و قهرمان این وزن شد.

فینال 63 کیلوگرم هم خیلی جالب بود چرا که پزشکان قصد نداشتند به محمد نوربخش اجازه مبارزه را بدهند اما با اصرار نوربخش و اجازه پدر وی کشتی آغاز شد و در حالی که تا لحظات پایانی محسن حاجی پور پیروز میدان بود این محمد نوربخش بود که با دلاوری کار را به سود خود پایان بخشید.

مسابقات وزن 67 کیلوگرم در حالی با قهرمانی حسین اسدی به پایان رسید که وی با قدرت مثال زدنی تمامی رقبا را از پیش رو برداشت و زمانی که خبرنگار فرتاک ورزشی از اسدی در باره سختی مبارزه با رقیبان پرسید وی اینگونه جواب داد که هیچ سختی پیش روی من نبود و من سختی ها را در تمرینات پشت سر گذاشته بودم و امروز به راحتی به هدفم رسیدم.

کشتی فرنگی

اما وزن 72 کیلوگرم و فینال جنجالیش را کمتر کسی فراموش خواهد کرد .در فینال این وزن برومند اسلان که از سد مدعیانی سرسختی همچون علی ارسلان و مهدی زید وند گذشته بود مقابل عرفان سعادتی جوان قرار گرفت که این کشتی در همان ابتدا به درگیری فیزیکی انجامید و با تمام این تفاسیر این برومند اسلان بودکه با سخت کوشی خود سعادتی را به زانو در آورد .

درباره وزن 77 کیلوگرم تنها یک جمله می توان گفت و آن این بود مه رسول گرمسیری همه رقبا را  از دمه تیغ گذراند والسلام.

با انصراف یوسف قادریان در وزن 82 کیلوگرم همگان منتظر درخشش کیوان رضایی بودند تا در این وزن آقایی کند اما در بین ناباوری همگان رضایی در نیمه نهایی غافلگیر شد و این مهدی اسدی از قم بود که با شایستگی سکو نخست این وزن را تصاحب کرد.

کشتی گیران وزن 87 کیلوگرم هم مانند سایر اوزان رقابت های دیدنی به نمایش گذاشتنداما در بین تمام مدعیان این مهدی فلاح بود که موفق شد به مقام نخست این وزن برسد.

وزن 96 کیلوگرم با حضور دو مدعی ملی پوش به نام علی اکبر حیدری و امیر حسین حسینی قابت های جذابی را برای تماشاچیان در پی داشت که در نهایت این رقابت ها علی اکبر حیدری جوان با استعداد قمی با اقتدار بر سکوی اول این وزن ایستاد.

پایان بخش مسابقات فینال وزن 130 کیلوگرم بین دو همشهری یعنی شهاب قوره جیلی و مجید عیلیاری بود که قوره جیلی با پیروزی مقابل علیاری نفر اول این وزن شد که البته مسعود نعمت چکانی هم از مدعیان این وزن به شمار می رفت که به دلیل مصدومیت از مسابقات کناره گیری کرد .

طبق اعلام قبلی فدراسیون کشتی نفرات اول تا چهارم  این مسابقات به اضافه تعدادی از ملی پوشان و مدال آوران مسابقات جهانی و المپیک در مرحله دوم این انتخابی که در اواخر اردیبهشت برگزار خواهد شد حضور خواهند داشت.

اما برخی از کشتی گیران نظیر مهدی زیدوند به این اعلام توجهی نکردند و بعد از باخت سالن مسابقات را ترک کردند در حالی که می توانستند در شانس مجدد شرکت کنند و سهمیه مرحله بعد را کسب کنند .

عکس: مجتبی قادری


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/4dbg8d

آخرین اخبار