تاریخ انتشار: 1402/04/26 13:26
رابطه جنسی| مشکلات جنسی| دانستنی‌های جنسی
کد خبر: 2578

من داغ هستم و همسرم بسیار سرد مزاج/ تمام زندگیم بهم ریخته و نمیدونم چکار کنم!

یکی از مهم ترین بخش های زندگی مشترک رابطه زناشویی می باشد که اگر یکی گرم مزاج و دیگری سرد مزاج باشد مشکلات عدیده ای را به وجود می آورد.
من داغ هستم و همسرم بسیار سرد مزاج/ تمام زندگیم بهم ریخته و نمیدونم چکار کنم!

رابطه جنسی، یکی از بخش‌های مهم زندگی مشترک است و تاثیر مستقیم روی آن دارد. افرادی که رابطه جنسی رضایت‌بخش و لذت‌بخشی با هم دارند، در زندگی مشترک و رابطه عاطفی هم موفق‌تر و بهتر عمل می‌کنند. نداشتن رابطه جنسی با شوهر، دلایل مختلفی دارد که ابتدا آن را در مقاله بررسی می‌کنیم و سپس به پیامدها و راهکارهای حل این مشکل می‌پردازیم.

دلایل نداشتن رابطه جنسی با شوهر

مشکل در سلامت جسمانی یا سلامت جنسی

برخی از افراد به دلیل مشکلات جسمانی یا جنسی، نمی‌توانند رابطه جنسی برقرار کنند، یا برایشان سخت است یا خجالت می‌کشند. این افراد بهتر است به دنبال درمان باشند و نه اینکه رابطه جنسی را از زندگی‌شان حذف کنند. مشکلاتی مانند، زگیل تناسلی، واژینیسموس و… ممکن است باعث حذف رابطه جنسی از زندگی مشترک شود که قطعا پیامدهای زیادی به دنبال خواهد داشت.

مشکل در سلامت روانی

برخورداری از سلامت روانی نسبی، برای داشتن سکس خوب بسیار مهم است. مشکلات روانی مثل استرس، اضطراب و افسردگی باعث سرکوب هورمون‌های جنسی می‌شوند و میل جنسی فرد را کاهش می‌دهند. بنابراین یکی از دلایل نداشتن رابطه جنسی با شوهر، مسائل و مشکلات روانی است.

سطح میل جنسی متفاوت

اگر زوجین سطح میل جنسی بسیار متفاوتی داشته باشند، به عنوان مثال یکی از آنها میل جنسی کمی داشته باشد و دیگری میل جنسی زیاد و نتوانند این تفاوت را مدیریت کنند، این تفاوت اساسی مشکل‌ساز خواهد بود و می‌تواند باعث حذف یا کاهش رابطه جنسی شود.

زایمان

اگر خانم اخیرا زایمان کرده باشد، طبیعی است که تا مدتی میل جنسی کمی داشته باشد. همین موضوع باعث می‌شود که گاهی نتواند با همسرش رابطه جنسی برقرار نکند.

مشکلات در ارتباط با همسر

یکی از دلایل دیگر، وجود مشکلات در ارتباط با همسر است که باعث می‌شود زن یا هر دو، تمایلی به رابطه جنسی و ارتباط فیزیکی صمیمی نداشته باشند. اگر مشکلی با همسرتان دارید، آن را حل کنید و یا از زوج درمانگر کمک بگیرید تا رابطه‌تان بهبود پیدا کند و تمایل به ارتباط فیزیکی صمیمانه داشته باشید. انباشته شدن مشکلات زندگی مشترک بر روی هم، باعث سردی بین زوجین می‌شود.

میل جنسی- رابطه جنسی

اختلال نعوظ

یکی از دلایلی که خانم دوست ندارد با شوهرش رابطه جنسی داشته باشد، مشکلات جنسی مثل اختلال نعوظ است. این مشکل، دلایل مختلفی دارد که یکی از آن، استرس و اضطراب مرد است. برای درمان این مشکل امروزه راه‌های مختلفی تایید شده است که با مشورت پزشک می‌توانید از آنها استفاده کنید و این مشکل را حل کنید.

زودانزالی

یکی از مشکلات رایج در مردان، زودانزالی است. مردانی که این مشکل را دارند، اگر آن را به درستی مدیریت و حل نکنند، باعث می‌شود خودشان زودتر به ارگاسم برسند و دیگر توان به ارگاسم رساندن زن را نداشته باشند. این موضوع، موجب نارضایتی و لذت نبردن زن از رابطه زناشویی می‌شود و میل جنسی او را به مرور زمان کاهش می‌دهد.

میل جنسی کم

اگر خانم به هر دلیلی میل جنسی کمی داشته باشد، احتمالا تمایل او به برقراری رابطه جنسی، بسیار کم خواهد بود.

داروها

یک سری از داروها، مثل داروهای ضدافسردگی، میل جنسی را کاهش می‌دهد. بنابراین یکی از دلایل رابطه جنسی نداشتن با شوهر و میل جنسی کم، می‌تواند به برخی از داروها مربوط باشد.

تجاوز

سابقه مورد تجاوز و سوءاستفاده جنسی قرار گرفتن

اگر خانم سابقه تجاوز و مورد سوءاستفاده قرار گرفتن از لحاظ جنسی و جسمی را داشته باشد و درمان نکرده باشد، در بلندمدت این ترس‌ها و احساس شرم و استرس شدید، باعث می‌شود از رابطه با همسرش لذت نبرد و حس خوبی نداشته باشد. حتی ممکن است در حین رابطه با همسر، صحنه‌هایی از تجاوز را به خاطر بیاورد و استرس بیشتری بگیرد. این افراد کم کم از رابطه جنسی فاصله می‌گیرند و میل جنسی‌شان به شدت کم می‌شود. بنابراین حتما لازم است به کمک مشاوره این موضوع را حل کنند.

مشکلات زندگی

مشکلاتی مثل بی‌حوصلگی و خستگی، شرایط یکنواخت زندگی، سوگواری برای مرگ یک عزیز، از دست دادن شغل، مشکلات اقتصادی، بالا رفتن سن و… می‌تواند منجر به کاهش میل جنسی و عدم تمایل به برقراری رابطه جنسی شود.

کمبود اعتماد به نفس

برخی از خانم‌ها که اعتماد به نفس کمی دارند و خودشان و اندام‌شان را دوست ندارند، به شدت از عملکردشان در رابطه جنسی می‌ترسند و نگران هستند. بنابراین برای اینکه تحت فشار نباشند یا انتقادی از شوهرشان نشنوند، ترجیح می‌دهند رابطه جنسی برقرار نکنند.

پیامدهای نداشتن رابطه جنسی با شوهر

خیانت

یکی از پیامدهای نداشتن رابطه جنسی با همسر، فراهم شدن زمینه خیانت او است. در زندگی مشترک، زوجین مسئولیت دارند، نیازهای احساسی و جنسی یکدیگر را برآورده کنند. اگر این کار انجام نشود، زمینه خیانت فراهم می‌شود چون شخص زمانی که می‌بیند نیازهایش در زندگی مشترک برآورده نمی‌شود، ممکن است به دنبال رفع نیازهای خود در بیرون از منزل باشد.

رابطه جنسی

کاهش صمیمیت عاطفی

افرادی که با همسران‌شان رابطه جنسی ندارند، کم کم این علاقه و شهوت نسبت به یکدیگر کاهش می‌یابد و صمیمیت همسرانه در زندگی مشترک کم می‌شود. همین موضوع دوباره می‌تواند زمینه‌ساز خیانت باشد چون شخص به دنبال رفع نیازهای احساسی خود به بیرون از منزل پناه می‌برد.

نابود شدن اعتماد دو طرفه

یکی از پیامدهای برقرار نکردن رابطه جنسی، نابود شدن و یا کاهش اعتماد دو طرفه است. ممکن است شوهر احساس کند همسرش نیاز جنسی‌اش را جای دیگری تامین می‌کند که دیگر میلی نسبت به خودش ندارد و یا ممکن است خانم هم همین احساس را نسبت به شوهرش داشته باشد و گمان کند چون شوهرش خیانت می‌کند، دیگر در پی این نیست که دلیل بی‌میلی‌اش را بداند و مشکل را حل کند. بنابراین برقرار نکردن رابطه جنسی، باعث کاهش و نابود شدن اعتماد بین زوجین می‌شود.

کاهش اعتماد به نفس و احساس خودارزشمندی

اگر زوجین مدتی با هم رابطه جنسی نداشته باشند، اعتماد به نفس‌شان در زمینه رابطه زناشویی کاهش می‌یابد و ممکن است احساس کنند زشت هستند، چاق شده‌اند و یا دیگر جذاب نیستند.

حل مشکل برقرار نکردن رابطه جنسی با شوهر

با هم گفتگو کنید

ابتدا دلیل این مشکل را در خود پیدا کنید و سپس با هم گفتگو کنید. در حین گفتگو، مشکلی که شما را اذیت می‌کند، با همسرتان در میان بگذارید و با هم سعی کنید این مشکل را حل کنید. اگر در زندگی مشترک‌تان مشکلاتی دارید که مدتی است حل نشده باقی مانده است و صمیمیت‌تان را کاهش می‌دهد، توصیه می‌کنیم با زوج درمانگران همیار عشق برای حل این مشکلات، در ارتباط باشید. اگر مشکلات جنسی مثل زود انزالی، اختلال نعوظ و واژینیسموس و… باعث کاهش میل جنسی‌تان شده است، می‌توانید با سکس تراپیست‌های همیار عشق مشورت کنید و یا اگر مشکلات و مسائل روانی باعث کاهش میل جنسی‌تان شده است، می‌توانید از روانشناسان بالینی همیار عشق کمک بگیرید.

چرا همه پسرها رابطه جنسی میخواهند؟

با شوهرتان قرار ملاقات عاشقانه بگذارید

قرار ملاقات عاشقانه فقط برای افراد مجرد نیست، بلکه افرادی که سال‌ها است ازدواج کرده‌اند و فرزند دارند هم گاهی نیاز به تنها بودن و تنها لذت بردن از بیرون رفتن را دارند. بنابراین یکی از کارهایی که به بهبود رابطه‌تان کمک می‌کند، قرار ملاقات های عاشقانه است که حتما باید سعی کنید در طول هفته، حداقل یک بار برای آن برنامه‌ریزی کنید.

فعالیت مشترکی را با هم انجام دهید که تحرک بدنی داشته باشد

انجام دادن فعالیت‌هایی مثل ورزش و یا پیاده روی با همسرتان، به شما کمک می‌کند که رابطه‌تان بهبود پیدا کند و با هم یک فعالیت مشترک لذت‌بخش از انجام داده باشید.

اگر مشکلات روانی دارید، به دنبال درمان آن باشید

مشکلات روحی و روانی را هرگز نادیده نگیرید و برای درمان آنها از مشاور کمک بگیرید.

با هم سفر بروید

برنامه‌ریزی کنید و در طول سال با همسرتان سفر بروید و از مکان‌های دیدنی و لذت‌بخش، مخصوصا از طبیعت، دیدن کنید و لذت ببرید.

معاشقه داشته باشید

نیاز نیست هر دفعه برای رابطه جنسی کامل آماده باشید، بلکه اگر با معاشقه شروع کنید و از نوازش کردن، ماساژ دادن، در آغوش گرفتن و بوسیدن یکدیگر لذت ببرید، به شما کمک می‌کند که ارتباط احساسی‌تان را دوباره از سر بگیرید و برای برقراری رابطه جنسی، آماده شوید.

اگر سابقه تجاوز دارید، حتما از مشاور کمک بگیرید

تجاوز در دوران کودکی یا بزرگسالی، آسیب‌های زیاد جسمی، احساسی و روانی برای شخص به دنبال دارد. اگر در گذشته، سابقه تجاوز داشتید، حتما با یک مشاور صحبت کنید تا مشکلات و آسیب‌هایی که به این دلیل اتفاق افتاده است، درمان شود. هرگز زندگی مشترک‌تان را به خاطر آسیب‌ها و اتفاقات تلخ گذشته، خراب و سرد نکنید چون همه مشکلات و آسیب‌ها قابل درمان است و بهتر است از این علم روانشناسی برای بهبود زندگی مشترک‌تان استفاده کنید و از حل کردن مشکلات فرار نکنید.

سخن پایانی

یکی از مشکلات مهم برخی از زوجین، نداشتن رابطه جنسی است که اصطلاحا ازدواج بدون سکس نیز گفته می‌شود. دلایل مختلفی مثل بیماری‌ها یا مشکلات روانی، جسمی و جنسی، زایمان، کاهش میل جنسی و یا مشکلات روی هم انباشته شده و حل نشده زندگی مشترک، می‌تواند باعث شود که خانم تمایلی به برقراری رابطه جنسی با شوهرش نداشته باشد. از جمله پیامدهای برقرار نکردن رابطه جنسی، می‌توان به خیانت، کاهش اعتماد و صمیمیت عاطفی بین زوجین اشاره کرد. در این مقاله چند راهکار برای حل این مشکل پیشنهاد دادیم اما از آنجایی که این مشکل دلایل زیادی دارد، بنا بر دلیل آن، راهکارهای حل آن هم متفاوت خواهد بود.


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/4bxa92

اخبار مرتبطآخرین اخبار


منهای ورزش| از کجا بفهمیم اختلال جنسی داریم؟