تاریخ انتشار: 1395/05/31 16:35
کد خبر: 266354

اوسین بولت دومین ورزشکار برتر تاریخ المپیک، مایکل فلپس اولین

اوسین بولت با این تعداد مدال طلا پس از مایکل فلپس که ۲۳ مدال طلا دارد دومین ورزشکار برتر تاریخ المپیک به شمار می‌آید.
اوسین بولت دومین ورزشکار برتر تاریخ المپیک، مایکل فلپس اولین

به گزارش فرتاک ورزشی، اوسین بولت با اضافه کردن سومین طلا در مسابقه ۴ در ۱۰۰ متر امدادی به دو طلای ۱۰۰ و ۲۰۰ متری که پیش‌ازاین کسب کرده بود تبدیل به اولین ورزشکاری شد که توانسته است در سه دوره المپیک هر سه طلای این سه ماده را از آن خود کند.

اوسین بولت با کمک به تیم ۴ در ۱۰۰ متر امدادی جامائیکا برای کسب عنوان قهرمانی توانست سومین مدال طلای خودش در ریو و نهمین مدال طلایی‌اش در همه ادواری که در المپیک شرکت کرده است را کسب کند. او همچنین با این مدال توانست جایگاه خودش را به‌عنوان بزرگ‌ترین دونده سرعت تاریخ جهان و همچنین برترین ورزشکار رشته دوومیدانی مستحکم کند.

اوسین بولت توانسته است سه‌گانه در سه‌گانه بی‌نظیری را که پیش‌ازاین قولش را داده بود در این رقابت‌ها با قهرمانی در ماده‌های ۱۰۰، ۲۰۰ متر و ۱۰۰×۴ متر امدادی عملی کند. این رکوردشکنی در سه المپیک پیاپی بوده است.

photo_2016-08-21_16-50-32

اوسین بولت با این تعداد مدال طلا پس از مایکل فلپس که ۲۳ مدال طلا دارد دومین ورزشکار برتر تاریخ المپیک به شمار می‌آید.

بولت در هر سه ماده‌ای که طلا گرفته است صاحب رکورد نیز هست. در مسابقه ۴ در ۱۰۰ امدادی جامائیکایی‌ها توانستند با اختلاف چند صدم ثانیه قبل از ژاپن از خط پایان عبور کنند. رکورد جامائیکا ۳۷٫۲۷ ثانیه و رکورد ژاپن ۳۷٫۶۰ ثانیه بود که ژاپنی‌ها با این رکورد توانستند رکورد این ماده در آسیا را ارتقا دهند. آمریکا در این مسابقه سومین تیمی بود که از خط پایان عبور کرد اما به این خاطر که آنها از خط خود خارج‌شده بودند از نتایج نهایی حذف شده و تیم کانادا که توانست رکورد ملی خودش را بهبود ببخشد با رکورد ۳۷٫۶۴ مدال برنز را به گردن آویخت.

تیم ۴ در ۱۰۰ متر امدادی بانوان آمریکا موفق شد مدال طلای رقابت بانوان را از آن خود کند و آلیسون فلیکس توانست پنجمین مدال طلای المپیکی خود را کسب کند. آنها با ثبت رکورد ۴۱٫۰۱ پیش از تیم جامائیکا با رکورد ۴۱٫۳۶ از خط پایان عبور کردند و تیم بریتانیا نیز با رکورد ۴۱٫۷۷ به مقام سوم ۴ در ۱۰۰ متر امدادی بانوان دست‌یافت.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/4bo59e

اخبار مرتبطآخرین اخبار


پایان شنای المپیک با درخشش آمریکا و فلپس