تاریخ انتشار: 1402/07/19 15:55
یورو 2016
کد خبر: 275548

خروس‌ها مردان سرزمین یخی را آب کردند/ دوئل فرانسه و آلمان برای فینالیست شدن

تیم‌ملی فرانسه با پیروزی مقتدرانه مقابل ایسلند در مرحله یک چهارم نهایی یورو 2016 در نیمه‌نهایی حریف آلمان شد.
خروس‌ها مردان سرزمین یخی را آب کردند/ دوئل فرانسه و آلمان برای فینالیست شدن

به گزارش سرویس فوتبال خارجی فرتاک ورزشی؛ امشب در آخرین دیدار از مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های اروپا 2016 تیم‌های ملی فرانسه و ایسلند از ساعت 23:30 دقیقه در ورزشگاه سنت دنیس پاریس و با قضاوت بورن کیوپرس داور هلندی به مصاف یکدیگر رفتند.

این دیدار با برتری 5 بر 2 فرانسه به پایان رسید تا شاگردان دشان با قدرت به مرحله نیمه‌نهایی صعود کنند و حریف آلمان شوند. گل‌های فرانسه را ژیرو(12)،(59) و پوگبا(19)، پایت(42) و گریژمان(45) به ثمر رساندند. در مقابل گل‌های ایسلند را سیگورتسون (56) و بیجارسون(84) زدند.

اولین خطر جدی در این دیدار را سگوردسون در دقیقه 3 بازی روی دروازه فرانسه ایجاد کرد. این هافبک سوانسی ماتویدی را پشت سر گذاشت و شانس خود را برای باز کردن دروازه فرانسه امتحان کرد ولی لوریس توپ را مهار کرد.

در دقیقه 6 بازی موقعیت خوبی برای دیمیتری پایت بوجود آمد. سیسوکو توپ را به پایت رساند تا دروازه ایسلند را باز کند اما هالدورسون مدافع تنومند ایسلندی‌ها مانع او شد.

فرانسه در دقیقه 13 بازی موفق شد دروازه ایسلند را باز کند. ماتویدی یک پاس بلند پشت مدافعان ایسلند فرستاد و ژیرو گلزن آرسنال با یک شوت تماشایی دروازه ایسلند را باز کرد.

ایسلندی‌ها به دنبال جبران گل خورده بودند و کمی جلو کشیدند اما این جلو کشیدن به ضرر آنها تمام شد زیرا خروس‌ها دومین گل خود را بوسیله پوگبا زدند. در دقیقه 20 بازی یک کرنر از سمت چپ برای فرانسه مهیا شد و گریژمان کرنر را روی دروازه ایسلند فرستاد و مروارید سیاه با پرشی بلند بالای سر مدافعان ضربه سر را زد تا دروازه ایسلند را برای دومین بار بازکنند.

پس از دریافت گل دوم ایسلند نای حمله کردن نداشت. اما باز هم فرانسوی‌ها دست بردار نبودند و در دقیقه 42 بازی پایت با یک شوت سرکش دروازه ایسلند را برای سومین بار باز کرد.

ایسلند دیگر توان بازی نداشت و فرانسه با تمام قدرت حمله می‌کرد. خروس‌ها در دقیقه 45 نیز گل چهارم را بوسیله گریژمان زدند تا کار ایسلند را در نیمه اول تمام کنند. گریژمان یک موقعیت تک به تک با دروازه ایسلند داشت و توانست با یک ضربه چیپ زیبا موفق شد چهارمین گل فرانسه و صدمین گل ملی‌اش را به ثمر برساند.

نیمه دوم بازی ایسلندی‌ها که چیزی برای از دست دادن نداشتند و با این نتیجه خود را حذف شده می‌دانستند با تمام قدرت حمله می‌کردند تا از حیثیت خود دفاع کنند و فاصله را کمتر کنند. مردان سرزمین یخی موفق شدند در دقیقه 56 بازی بوسیله سیگوتسون موفق شدند تا یکی از چهار گل خورده‌شان را جبران کنند.

اما خوشحالی ایسلندی‌ها 3 دقیقه طول نکشید که گل پنجم را از فرانسه دریافت کردند. ژیرو باز هم گلزنی کرد. در دقیقه 59 بازی پایت سانتری را روی دروازه ایسلند فرستاد و ژیرو از خروج اشتباه دروازه ایسلند استفاده کرد و با یک ضربه سر تماشایی توپ را در دروازه ایسلند جای داد.

ژیرو در دقیقه 60 بازی جای خود را به ژینیاک داد.

باز هم فرانسه در ادامه دست بردار نبود و به دنبال زدن گل‌های بیشتر بود. در دقیقه 64 بازی ژنیاک در داخل محوطه جریمه شانس خود را برای زدن گل ششم امتحان کرد ولی مدافع ایسلند مانع گل شدن این توپ شد.

بازی در ادامه با آرامش بیشتری دنبال شد زیرا ایسلندی‌ها خود را حذف شده و فرانسوی‌ها نیز انرژی خود را برای دیدار سخت و حساس نیمه‌نهایی مقابل آلمان نگه می‌داشتند.

ایسلندی‌ها موفق شدند در دقیقه 84 بازی یک دیگر را بوسیله بیجارسون جبران کنند.

این دیدار پرگل در نهایت با برتری 5 بر 2 فرانسه به پایان رسید تا شاگردان دشان حریف آلمان در نیمه‌نهایی شوند.

منبع: خبرگزاری فارس


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/45eb8d

آخرین اخبار