تاریخ انتشار: 1400/03/26 18:39
کد خبر: 37871

«اسماعیلی» مدال طلای قهرمانی تکواندو آسیا را به گردن آویخت

نماینده شایسته تکواندو ایران در اولین تجربه حضور خود در رقابت‌های رده سنی بزرگسالان با غلبه بر تمامی حریفان به مدال طلای وزن منهای ۴۶ کیلوگرم مسابقات قهرمانی آسیا رسید.
«اسماعیلی» مدال طلای قهرمانی تکواندو آسیا را به گردن آویخت

 بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ – لبنان با حضور ۱۸۹ تکواندوکار از ۲۱ کشور از امروز (چهارشنبه – ۲۶خردادماه) در سالن «نوهاد نوفال» بیروت آغاز و به مدت ۳ روز ادامه خواهد داشت.

نگار اسماعیلی تکواندوکار وزن اولی کشورمان در این رویداد بود که با غلبه بر تمامی حریفان خود با شایستگی بر سکوی قهرمانی آسیا ایستاد.

نگار که برای نخستین بار است حضور در مسابقات بزرگسالان آسیا را تجربه می‌کند در اولین دیدار با "زیودا آیریماتو" از قزاقستان مبارزه کرد و ۲۹ بر ۹ به برتری رسید؛ او در ادامه برابر "ورونیکا گارسس" هوگوپوش فیلیپینی دارده مدال برنز قهرمانی نوجوانان آسیا قرار گرفت و ۲۲ بر ۴ پیروز شد.

هوگوپوش وزن منهای ۴۶کیلوگرم در مرحله نیمه نهایی "شوخسانام ازاموا" از ازبکستان را ۲۸ بر ۷ شکست داد و فینالیست شد؛ نگار در فینال نیز "می رئو کانگ" نماینده کره جنوبی قهرمان نوجوانان جهان و آسیا را ۳۱ بر ۹ شکست داد تا نشان زرین طلا را بر گردن بیاویزد.

مهرو کمرانی سرمربی تیم ملی بانوان است و فاطمه صفرپور و ریحانه فولادی مربیان این تیم هستند.

مسابقات قهرمانی آسیا G۴ است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۴۰، ۲۴ و ۱۴.۴۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می گیرد.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/3zkwwn

اخبار مرتبطآخرین اخبار


حذف 2 بانوی تکواندوکار ایران با شکست در گام اول