تاریخ انتشار: 1395/04/22 19:00
کد خبر: 274276

امروز سه شنبه: مراسم وداع با پیکر ایرج خدری بازیکن سابق تیم ملی بسکتبال کشور

مراسم وداع با پیکر شادروان ایرج خدری بازیکن سابق تیم ملی بسکتبال کشور امروز سه شنبه با حضور مسئولان ورزش استان ، ورزشکاران و پیشکسوتان بسکتبال در سالن فجر بندرعباس برگزار شد.
امروز سه شنبه: مراسم وداع با پیکر ایرج خدری بازیکن سابق تیم ملی بسکتبال کشور

به گزارش فرتاک ورزشی، مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان در حاشیه برگزاری این مراسم ضمن تسلیت به جامعه ورزش استان به  شادروان خدری بازیکن شاخص و با تواضع الگوی بسیاری از ورزشکاران بسکتبال استان خواهد بود.

غلامعلی دانشور افزود: از زمان در گذشت ایشان، وزیر ورزش وجوانان به طور شخصی بنده را پیگیر مشکلات خانواده مرحوم خدری کرده است که امیدواریم با پیگیری های انجام شده از سوی صندوق اعتبار حمایت شود.

رئیس هیات بستکبال استان هرمزگان نیز در این مراسم گفت: ایرج خدری از افتخارات ورزش استان و یک برند ورزش بستکبال هرمزگان در کشور بود.

فاضل حیدری بلوکی بیان کرد: حمایت از خانواده خدری را در دستور کار داریم و به طور حتم جامعه بسکتبال خانواده ایشان را تنها نخواهند گذاشت.

یک از دوستان خدری نیز به ایرنا گفت: ایرج یک ورزشکار مردمی و خاکی بود و هیچگاه دوستانش را فراموش نمی کرد.

رضا کهوری یکی از خاطرات خود را اینگونه تعریف می کند که در بازی های بسکتبال قهرمانی کشور در سنندج ، با درخششی که از خود نشان داد موجب ورودش به تیم ملی و بسیار هم خوشحال شد.

حمید مصفا از پیشکسوتان بستکبال استان هرمزگان نیز گفت: ایرج خدری خصوصیات اخلاقی ویژه ای داشت و متواضع بودنش زبانزد همه ورزشکاران بسکتبال بود.

وی یادآورشد: تعصب و غیرت این بازیکن از دیگر ویژگی های وی بود ، اما افسوس که کسی در زنده بودنش قدرش را ندانست.

پیکر شادروان ایرج خدری پس از تشییع از سالن فجر بندرعباس در آرامستان این شهر قطعه مفاخر به خاک سپرده شد.

مرحوم ایرج خدری شامگاه شنبه (19 تیرماه) به دلیل بیماری در بیمارستان امام حسین(ع) تهران دارفانی را وداع گفت .

وی سال 1350 در کرمانشاه به دنیا آمد اما پس از سفر خانواده به هرمزگان دوران تحصیل و آموزش بسکتبال را در بندرعباس سپری کرد.

مرحوم خدری سال 79 و در جریان مسابقه تیمش( فتح سپاه تهران) در لیگ ایران دچار مصدومیت از ناحیه نخاع گردن شد و به دلیل تشخیص اشتباه پزشک فدراسیون و معالجه نشدن به موقع از سال 80 خانه نشین شد.

مرحوم ایرج خدری سابقه بازی در تلویزیون و سینمای ایران را هم در کارنامه دارد.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/39lq77

اخبار مرتبطآخرین اخبار