تاریخ انتشار: 1396/04/23 10:01
رئیس فدراسیون شطرنج خبر داد؛
کد خبر: 196197

ارتقاء سطح شطرنج ایران به رده 35 جهانی

رئیس فدراسیون شطرنج کشور گفت: شطرنج ایران در دو سال گذشته، در رده چهل و ششم جهانی قرار داشت که اکنون با 11 پله صعود، به رده 35 ارتقاء یافته است.
ارتقاء سطح شطرنج ایران به رده 35 جهانی

به گزارش فرتاک ورزشی،مهرداد پهلوان زاده روز جمعه در حاشیه بازدید از برگزاری دومین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام ستارگان در منطقه آزاد انزلی  اظهار کرد: با حضور شطرنج بازان کشورمان در رقابت های بین المللی ، هرساله شاهد ارتقاء پنج پله ای رده جهانی شطرنج کشور هستیم . 
وی افزایش کیفی سطح اول شطرنج کشور را از مهمترین اهداف برگزاری رقابت های بین المللی شطرنج اعلام و خاطرنشان کرد: بازیکنان نوجوان ما آینده درخشانی دارند و در رقابت های جهانی همواره نتایج خیلی خوبی کسب کرده اند. 
پهلوان زاده با اشاره به رویارویی بهترین شطرنج بازان ایران در برابر شطرنج بازان صاحب نام جهان در رقابت های بین المللی جام ستارگان شطرنج در انزلی تصریح کرد: شطرنج بازان خارجی حاضر در دومین دوره مسابقات جام ستارگان، یک سر و گردن از بازیکنان ما بالاتر هستند اما در هر ورزشی رقابت یک ورزشکار با ورزشکار سطح بالاتر از خودش، بسیار ارزشمند است . 
رئیس فدراسیون شطرنج کشور تاکید کرد: برای یک ورزشکار فراهم آمدن چنین فرصتی برای رقابت با ورزشکاران سطح بالاتر از خود، در طول یک سال، یک یا دو بار اتفاق می افتد و این رقابت ها فرصت بسیار مناسبی برای نمایش توانمندی های ورزشکاران ایرانی است . 
پهلوان زاده با اشاره به کسب مقام قهرمانی جهان توسط شطرنج بازان ایران در سال گذشته افزود: پس از برگزاری موفق اولین دوره جام ستارگان شطرنج در منطقه آزاد انزلی در سال گذشته و کسب نتایج مناسب از این رقابت ها ، تیم ملی شطرنج توانست بالاتر از کشورهای روسیه ، چین ، آمریکا ، مجارستان، انگلستان و تمامی صاحب نام های این رشته ورزشی مقام قهرمانی مسابقات جهانی شطرنج را از آن خود کند. 
وی با اشاره به افزایش قدرت ، قوه پیش بینی و جدیت شطرنج بازان ایرانی در رویارویی با برترین های جهان در مسابقاتی از این دست یادآور شد: امسال نیز پس از برگزاری دومین دوره رقابت های جام ستارگان تیم ملی شطرنج ایران در مسابقات داخل سالن کشور ترکمنستان که چندین رشته مختلف زیرنظر کمیته المپیک آسیا برگزار می شود، حضور داشته و امیدواریم که شطرنج بازان ایران بار دیگر بتوانند بدرخشند. 
به گزارش خبرنگار ایرنا دومین دوره از رقابت های بین المللی شطرنج جام ستارگان از 19 تیر در دو بخش ستارگان نوجوان شطرنج ایران و ستارگان شطرنج جهان آغاز شده و تا 27 ماه جاری در محل دائمی همایش ها و نمایشگاهی سازمان منطقه آزاد انزلی ادامه دارد. 
انزلی در 40 کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان واقع است. 

 

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/36vovy

اخبار مرتبطآخرین اخبار


 پهلوان‌زاده: شطرنج بزرگسالان ایران باید در آسیا مدعی قهرمانی باشد

تیم ملی «ب» ایران مغلوب تایلند شد
والیبال ساحلی زیر 21 سال جهان