تاریخ انتشار: 1401/12/01 23:13
کد خبر: 10369

تصویری از همسر جوان و زیبای محمد اصفهانی در کنار خانواده‌اش

محمد اصفهانی در کنار همسر و فرزندش و همایون شجریان دیده می شود.
تصویری از همسر جوان و زیبای محمد اصفهانی در کنار خانواده‌اش

تصویری از محمد اصفهانی خواننده معروف و خوش صدای پاپ ایران را در کنار همسر،فرزندان و همایون شجریان منتشر شده که دیدن آن خالی از لطف نیست

بیوگرافی محمد اصفهانی

در سحرگاه روز 14 تیر ماه سال 1345 محمد مهدی واعظ اصفهانی در خیابان 17 شهریور ( میدان شهدا ) تهران به دنیا آمد.

نام :محمدمهدی

نام خانوادگی:واعظ اصفهانی

تاریخ تولد :1345/4/14

تحصیلات :دکترای طب عمومی

تاهل :متاهل

در سحرگاه روز 14 تیر ماه سال 1345 همزمان با میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) حوالی اذان صبح ، محمد مهدی واعظ اصفهانی در خیابان 17 شهریور ( میدان شهدا ) تهران به دنیا آمد. پدرش اهل اصفهان بودند و مادرش متولد تهران هستند اما بواسطه پدر هم اصلیت اصفهانی دارند . از نوادگان وحید دستگردی (شاعر معروف) ، تک فرزند خانواده و متاهل است

اصفهانی تحصیلات ابتدایی را در دبستان علوی به پایان برد و در مسابقات قرآن قبل از انقلاب در رده نوجوانان مقام کسب کرد . به خاطر کسب مقام در مسابقات قرآن قرار شد به کویت اعزام شود که این سفر به خاطر مخالفت مادر لغو شد. از اوان کودکی قرائت قرآن کریم را به سه روایت نزد اساتید وقت آموخته و از شیوه های مختلف این فن به ویژه شیوه استاد "مصطفی اسماعیل" بهره مند شده است .

محمد اصفهانی

وی با رتبه 176 کنکور در رشته پزشکی در تهران مشغول تحصیل شدند و سر انجام در سال 1376 فارغ التحصیل در رشته دکترای پزشکی در طب عمومی شدند .

 محمد جوان بواسطه دایی خود که اهل هنر و از علاقه مندان سرسخت موسیقی است به آقای شجریان معرفی شد و او گفت که صدای شما به درد آواز می خورد .

بعدها با آقای فریدون شهبازیان آشنا شدند و او محمد اصفهانی را به سمت موسیقی پاپ سوق داد و اولین کارش با نام فرصت بدرود با شعری از استاد دکتر قیصر امین پور و آهنگ محمد جوان و تنظیم استاد فریدون شهبازیان در سال 1376 از صدا و سیما پخش شد.« آوای فاخته » اولین سریالی بود که تیتراژش را اصفهانی اجرا کرد.

    آلبومها:

        النور

        گلچین

        حسرت

        فاصله

         تنهاترین سردار

        تنها ماندم

        ولایت عشق

        ماه غریبستان

        نون و دلقک

        هفت سین

        برکت

 

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/2xy7q3

اخبار مرتبطآخرین اخبار