تاریخ انتشار: 1401/09/14 19:30
گران‌ترین‌های تاریخ:
کد خبر: 13218

قیمت امروز مارادونا 300 میلیون یورو بود!

بر اساس یک الگوریتم، مشخص شده است که بزرگترین نقل و انتقالات تاریخ فوتبال، امروز چقدر هزینه داشتند. بر این اساس رونالدو نازاریو و مارادونا گران‌ترین بودند.
قیمت امروز مارادونا 300 میلیون یورو بود!

انتقال 222 میلیون یورویی نیمار از بارسا به پی اس جی، همچنان گران ترین نقل و انتقال تاریخ فوتبال است. سال هاست که تیم ها برای خرید بازیکن مبالغی بالا هزینه می کنند و حتی پاندمی کرونا نیز نتوانست مانعی در این راه ایجاد کند. ارزش بازیکنان رشد فزاینده‌ای داشته و گاهی مبالغی عجیب برای انتقال یک بازیکن هزینه می شود اما تاکنون از خود سوال کرده اید که اگر فوق ستاره های سابق فوتبال الان بازی می کردند، چقدر ارزش داشتند و برای انتقال‌شان چه اندازه باید هزینه می شد؟

 "PlayRatings" این را بررسی کرده و بر این اساس اگر رونالدو نازاریو الان بازی می کرد، برای انتقال او باید 384 میلیون پوند پرداخت می شد و گران‌ترین بازیکن لقب می گرفت. رونالدو در تابستان 1997 با انتقالی 25 میلیون دلاری از بارسا به اینتر پیوست اما برای چنین انتقالی امروز باید نزدیک به 400 میلیون یورو هزینه شود. 

پس از او در این فهرست دیه‌گو مارادونا، کریستین ویه‌ری(اینتر) و میشل پلاتینی(یوونتوس) با 305 و 296 میلیون پوند قرار می گیرند. در این گزارش همچنین ارزش مارادونا در پایان فصل 87-1986 که او موفق شد اولین قهرمانی سری آ ایتالیا را با ناپولی کسب کند، 390 میلیون پوند تخمین زده شده است. در این فهرست ارزش مارکو فان باستن(میلان) 291 میلیون پوند، گابریل باتیستوتا(فیورنتینا) 249 میلیون پوند و گونسالو ایگواین(یوونتوس) 234 میلیون پوند قید شده است.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/2r66y2

اخبار مرتبطآخرین اخباریوفا روسیه را از یورو ۲۰۲۴ حذف کرد

پیروزی میلان در دوئل صدرنشینی با ناپولی
هفته بیست‌و‌هشتم سری A ایتالیا