تاریخ انتشار: 1402/03/29 21:33
کد خبر: 4163

طلوع‌کیان: تغییرات آلمان و ایتالیا از بدشانسی ما است

مربی تیم ملی والیبال ایران گفت: جوان‌های تیم به زمان نیاز دارند، اما برای شادی مردم از تمام توان خود استفاده خواهیم کرد.
طلوع‌کیان: تغییرات آلمان و ایتالیا از بدشانسی ما است

لیگ ملت‌های والیبال سال 2023 در گروه مردان از 16 خردادماه آغاز شد تا تیم ملی والیبال ایران پنجمین حضور خود را در این رقابت‌ها تجربه کند.

هفته دوم لیگ ملت‌ها به میزبانی روتردام هلند و اورلئان در فرانسه از 30 خرداد تا 4 تیرماه برگزار می‌شود که مردان والیبال ایران در روتردام رقابت‌های خود را با دیدار برابر آلمان آغاز می‌کنند.

علیرضا طلوع‌کیان یک روز پیش از دیدار تیم ملی ایران برابر آلمان گفت: در هفته دوم لیگ ملت‌ها ایران با سه تیم اروپایی و یک تیم آمریکا بازی دارد. دو بازی ایران مقابل آلمان و ایتالیا ساعت یک ظهر به وقت هلند برگزار می‌شود و عطایی بر اساس همین موضوع تمرینات را برنامه‌ریزی کردند.

مربی تیم ملی والیبال ایران ادامه داد: تمرینات توپی را نیز بر همین اساس طراحی کردیم. ایران سال گذشته در لیگ ملت‌ها با آلمان دیداری نداشت. وضعیت آن‌ها نیز مثل ایران است و سه باخت و یک برد را هفته نخست تجربه کرده‌اند. با توجه به اینکه ایران در رده یازدهم و آلمان در رتبه شانزدهم رنکینگ حضور دارند، بازی خیلی نزدیکی خواهد بود.

طلوع‌کیان در رابطه با اطلاعات کادر فنی از آلمان و‌ دیگر رقبای هفته دوم تیم ملی تاکید کرد: با توجه به هفته اول اطلاعات خوبی نسبت به آلمان داشتیم اما آن‌ها پاسور خود را تغییر دادند. البته اطلاعات کافی در اختیار داریم اما کمی کار برای ما دشوار شد. تیم ایتالیا نیز چند نفر از بازیکنان خود را تغییر داد. ایتالیا دو پاسور خود را عوض کرده و این کمی از بدشانسی ماست چون اطلاعات کادر فنی یه سال گذشته برمی‌گردد. ایتالیا بازی ایران مقابل آلمان را می‌بیند و خودش نیز بازی نمی‌کند تا از آن‌ها اطلاعات کسب کنیم. کار سنگینی پیش رو داریم و فضای رقابت‌ها دشوار است.

مربی تیم ملی درباره وضعیت میزبانی هلند تصریح کرد: یک مقدار مشکل تغذیه داشتیم که خوشبختانه سرپرست تیم غذای ایرانی پیدا کرد. در کل شرایط خوبی داریم و آخرین تمرین را در سالن اصلی انجام دادیم. با تمام قوا حاضر می‌شویم و امیدواریم که ایرانی‌های حاضر در اروپا نیز تشریف بیاورند و تیم را تشویق کنند.

وی درباره انتقاداتی که بابت نرسیدن کادر فنی تیم ملی به ترکیب ثابت مطرح می‌شود نیز تاکید کرد: ترکیب ثابت شرایط خاص خود را دارد و شاید قبلا هم انتقاد می‌شد که مربیان دیگر فقط از یک ترکیب استفاده می‌کنند. هر مربی سبک خاص خودش را دارد و در لیگ ملت‌ها نیز می‌بینیم که این تغییرات اجتناب‌ناپذیر است. تعداد مسابقات و سفرها بالاست و یکی از دلایل این موضوع نیز به توانمندی بازیکنان برمی‌گردد.

طلوع‌کیان ادامه داد: هر کدام از بازیکنان نقاط ضعف و قوت خاص خود را دارند. اگر یک بازیکن عملکرد خوبی نداشته باشد، مربی باید دست به تغییرات بزند و این طبیعی است. شاید عطایی به بعضی بازیکنان استراحت دهد و از برخی دیگر بیشتر استفاده کند و این به نظر کادر فنی و اتفاقات داخل تیم بستگی دارد. در نهایت کادر فنی دوست دارد که از بهترین ترکیب استفاده کند.

مربی تیم ملی والیبال ایران در پایان تاکید کرد: همه تلاش می‌کنیم که ایران بهترین عملکرد را داشته باشد. دوست داریم که مردم شاد شوند اما جوان‌هایی داریم که به زمان احتیاج دارند. سال گذشته نیز همین اتفاق رخ داد و به طور کلی کار بسیار سنگین است. همه تیم‌ها با تمام قدرت آمده‌اند و امیدوارم ایران نیز با ارائه همه قدرت خود بهترین عملکرد را داشته باشد.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/2ol7d2

اخبار مرتبطآخرین اخباروینیارسکی: بازی سختی برابر ایران داریم، چون آلمان هم بازیکنان جوانی دارد